WIZUALIZACJEREKLAMA
Komputery, oprogramowanie, pozycjonowanie stron www - Poznan, Murowana Goslina, Suchy Las, Swarzedz
PARTNERZYŁAZIENKA
Łazienka w modnych kolorach

W łazienkowej modzie występuje od jakiegoś czasu jeden zasadniczy trend, który można określić hasłem „więcej koloru!”. Oferty kolorystyki łazienkowej są coraz odważniejsze, ocierają się o ekstrawagancję. Taka łazienka ma nam dodać energii o poranku, co niewątpliwie może ułatwiać jej dynamizm kolorystyczny.

Nudzie mówimy „nie” !

   Przez długi czas w łazienkach decydowano się na tak zwane „bezpieczne” kolory. Beżowy, kremowy czy brązowoszary dopasowywały się do niemal wszystkich możliwych projektów. Jednak ta paleta powoli ustępuje miejsca kolorom, które można by określić jako żywsze. Takie propozycje jak lawendowy, turkusowy czy brzoskwiniowy coraz częściej pojawiają się w modnych łazienkowych układach kolorystycznych. Rzecz jasna nie wszystkim odpowiadają krzykliwe kolory. Jednak spośród nich można wybrać kolory o większej wyrazistości niż uniwersalne i dotychczasowe palety barw.

www.terrano.com.pl

Nie tylko podłoga i ściany

   Nie ma obowiązku wybierania modnego, wyrazistego koloru, który będzie dominował na wszystkich ścianach naszej łazienki. Wystarczy często element, na przykład pas kafelków czy jedna ściana. Coś, co przyciągnie wzrok. Odważny kolor warto podkreślić akcesoriami łazienkowymi. Do uwidaczniania koloru, którego „promocją” jesteśmy zainteresowani dobrze nadają się ręczniki. Warto czasami rozważyć częstsze zmienianie kolorystyki. Sezonowe zmienianie kolorów akcesoriów pozwoli na cykliczne powtarzanie efektu niejako świeżego wyglądu, co bardzo korzystnie wpływa na miłą atmosferę w łazience. Być może szafirowy i morska zieleń na wiosnę. Z nastaniem lata dobrą propozycją byłyby kolory plaży – piaskowy i bladoróżowy. Jesienią wybór mógłby padać na ciepłe odcienie brązu, zimą zaś cukierkową czerwień, kasztanowy i akcent fioletu.

twodotsdesign@gmail.com Justyna Wimonć

Paleta barw

   Istnieje kilka podziałów palety kolorów. Przyjmijmy, że kolorami podstawowymi są żółty, czerwony i niebieski. Z nich tworzy się dodatkowe kolory, tzw. kolory uzupełniające. Jest to zielony, pomarańczowy i fioletowy. Te kolory można podzielić ze względu na cechę bycia kolorem ciepłym lub zimnym. Barwy ciepłe tworzą dwa kolory podstawowe: żółty i czerwony, oraz jeden kolor uzupełniający: pomarańczowy. Kolory te pobudzają do działania, wyrywają nas z melancholii i budzą do życia. Posiadają działania antydepresyjne, a nawet potrafią podnieść temperaturę ciała. Energetyczne efekty przewagi takich kolorów w łazienkowym wnętrzu sprawiają, że są dobrym wyborem dla ludzi, którzy preferują lawinowy wzrost uczucia chęci do życia rano przed wyjściem z domu. Jeśli zaś cenisz sobie relaks i rozluźnienie, wybierz kolory chłodne. Tworzy je barwa podstawowa – niebieski, oraz dwie barwy uzupełniające: zielony i fioletowy. Taka paleta tworzy aurę spokoju , studzi gniew, łagodzi nerwy oraz rozbudza wyobraźnię. Daje poczucie świeżości w przestrzeni, w której dominują. Wybór palety kolorów to ważna decyzja. Przed jej podjęciem należy się zastanowić czy łazienka ma wyciszać, czy pobudzać.

Data: 14.10.2010, godzina: 13:41:46. Autor: Piotr Spychała

WYDARZENIA
Warsaw Home 2017
Takich targów, na taką skalę jeszcze w Polsce nie było. Znakomite wzornictwo, wielcy producenci, gwiazdy designu i najlepsi architekci przyciągnęli na Warsaw Home tłumy zwiedzających.
Europejski Festiwal Szkła
Autorami projektu ”Play with Glass” – European Glass Festival są Anita Bialic oraz prof. Kazimierz Pawlak. Europejski Festiwal Szkła, włączony do aplikacji miasta Wrocław do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016, jest organizowany od 2012 roku, w październiku, przez Fundację Fly with Art i Galerię BB w ścisłej współpracy z Gminą Wrocław, Akademią Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu oraz Związkiem Polskich Artystów Plastyków – Okręg Wrocławski.
METALMEX TRENDY I INNOWACJE 2017
Najnowsza oferta przemysłu meblarskiego i propozycje największych producentów w branży już 29.09.2017 podczas VIII edycji targów branżowych METALMEX 2017 TRENDY I INNOWACJE
archiwum
PORADY EKSPERTOW
Jak nie pokłócić się z żoną podczas meczu

Zagorzali kibice już szykują sobie miejsce na kanapie i rozgrzewają telewizory na rozpoczynające się lada chwila Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej. Wielu panów z chęcią wyłączyłoby się w tym czasie z obowiązków domowych na rzecz oglądania meczu. To niestety może prowadzić do awantury. Podpowiadamy, jak bezkonfliktowo przetrwać mistrzostwa w domu.

Kolory wnętrz - jak dobierać?

Jeżeli chcemy radykalnie zmienić wygląd naszego domu, najszybciej, najtaniej zrobimy to za pomocą farby. Jakie wybrać kolory do wnętrza?
archiwum
DEKORACJE
Wino to światło słońca uwięzione w wodzie
Rzekł tak Galileusz i kolejny raz miał rację. Ale co zrobić, by owe światło znajdowało się u nas w domu? Zrobić w nim winnicę!
Kinnarps na pokładzie Prometeusza i Deweloperskiej
Fotel Omni marki Materia znalazł się na pokładzie statku kosmicznego z najnowszej produkcji Ridleya Scotta – Prometeusz. Dużo więcej mebli Kinnarps'a stanowi wyposażenie lokalu DEWELOPERSKA przy placu C. Ratajskiego w Poznaniu.
archiwum
OGRÓD
Może i koniec lata, ale nie mebli ogrodowych!
Lubimy robić zakupy tam, gdzie są przeceny i wyprzedaże. Przeważnie chodzi o ubrania, ale czemu meble mają nie mieć takich promocji?
Meble ogrodowe
Znajdź swoją oazę.
Meble z technorattanu.
Eleganckie meble z technorattanu oprócz tego, że są praktyczne, są również
estetycznym i stylowym dodatkiem zarówno na tarasy jak i do wnętrz.
Ogród – zielona część naszego domu.

Z natury rzeczy ogród kojarzy nam się ze spokojem, wyciszeniem. Wprawdzie są także ogrody surowe i zimne, lecz nie pozbawione romantyzmu. W każdym ogrodzie powinno znaleźć się miejsce na typowo romantyczny kącik, w którym można się wyciszyć, zrelaksować, odciąć od nawału pracy. Nawet jeżeli mamy do dyspozycji niewielki kawałek terenu, warto go zagospodarować pod takim właśnie kątem.
archiwum