WIZUALIZACJEREKLAMA
Komputery, oprogramowanie, pozycjonowanie stron www - Poznan, Murowana Goslina, Suchy Las, Swarzedz
PARTNERZYPRZEDPOKÓJ
Sposób na mały przedpokój

Pierwsze wrażenie pozostaje w pamięci bardzo długo. W przypadku mieszkań takie pierwsze wrażenie daje przedpokój. Jak sprawić, by było ono jak najlepsze?

   Przedpokój, sień, przedsionek, hol czy korytarz. Jak byśmy nie nazwali tego pomieszczenia, nie przestaje ono być jednym z najważniejszych miejsc w naszym mieszkaniu. To właśnie tutaj, po raz pierwszy, padają ciekawskie spojrzenia naszych nowo przybyłych gości i to tutaj, po powrocie do domu, winniśmy czuć się jak u siebie. Ta przestrzeń niestety często bywa skomplikowana, ciasna i duszna. Czym prędzej chcemy wydostać się z niej do przestronniejszego salonu bądź aneksu kuchennego. Ale przecież tak wcale nie musi być! Oto kilka ciekawych propozycji na uatrakcyjnienie przedpokoju.

Lustereczko powiedz przecie…

   Większość z nas nie potrafiłaby pewnie wyobrazić sobie przedpokoju bez lustra. Jego funkcja praktyczna jest nieoceniona. Poza tym dobrze usytuowane lustro powiększa optycznie często wąskie pomieszczenie, czyniąc je dużo przyjemniejszym dla oka. Można je powiesić nad stolikiem na klucze lub wykorzystać rozsuwaną szafę z lustrzanymi drzwiami. Pamiętajmy, że im większe lustro zamontujemy tym lepszy efekt powiększenia możemy uzyskać.

Dokąd z butami?

   Przedpokój narażony jest na duże zabrudzenie i ścieranie się podłogi, ze względu na ruch jaki się tu odbywa, oraz to, że ruch ten odbywa się w butach. Wchodząc i wychodząc z domu wnosimy do naszego holu piach z zewnątrz, błoto po deszczu, a zimą sól. Podłoga powinna więc być odporna na takie elementy w możliwie wysokim stopniu. Może dobrym pomysłem byłoby położenie w tym miejscu szerokiego dywanika, na którym zdejmowałoby się buty? Czyszczenie od czasu do czasu takiego chodnika jest zdecydowanie tańsze i prostsze niż remont przedpokoju i położenie nowej podłogi. Gdy w domu nie funkcjonuje „instytucja” szafki na buty, a obuwie leży luzem na podłodze, powstaje pewne poczucie zagracenia pomieszczenia, co dodatkowo je zmniejsza. By lepiej kontrolować porozrzucane buty bez szafki, wartym rozważenia pomysłem byłoby ustalenia konkretnego miejsca na odkładanie obuwia, np. mały chodnik w pasującym do pomieszczenia kolorze. Doda to estetyki i rozwiąże problem zagracenia.

Entrée w świetle

   Oświetlenie to bardzo ważna kwestia w przypadku przedpokoju, szczególnie gdy jest on niewielki i pozbawiony okien. Rozmieszczenie lamp i natężenie światła może całkowicie zmienić odczucia wchodzących gości. Oświetlenie górne da z pewnością najwięcej blasku i rozjaśni ciemne pomieszczenie. Jednak to światła boczne, jak choćby lampka ustawiona na stoliku, dodają pomieszczeniu animuszu i charakteru. Warto zdecydować się na więcej niż jedno źródła światła, ponieważ możliwość zmiany oświetlenia wpływa na wygląd, a częste zmiany wyglądu odświeżają w naszych oczach dane wnętrze.

Data: 14.10.2010, godzina: 14:17:42. Autor: Piotr Spychała

WYDARZENIA
Warsaw Home 2017
Takich targów, na taką skalę jeszcze w Polsce nie było. Znakomite wzornictwo, wielcy producenci, gwiazdy designu i najlepsi architekci przyciągnęli na Warsaw Home tłumy zwiedzających.
Europejski Festiwal Szkła
Autorami projektu ”Play with Glass” – European Glass Festival są Anita Bialic oraz prof. Kazimierz Pawlak. Europejski Festiwal Szkła, włączony do aplikacji miasta Wrocław do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016, jest organizowany od 2012 roku, w październiku, przez Fundację Fly with Art i Galerię BB w ścisłej współpracy z Gminą Wrocław, Akademią Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu oraz Związkiem Polskich Artystów Plastyków – Okręg Wrocławski.
METALMEX TRENDY I INNOWACJE 2017
Najnowsza oferta przemysłu meblarskiego i propozycje największych producentów w branży już 29.09.2017 podczas VIII edycji targów branżowych METALMEX 2017 TRENDY I INNOWACJE
archiwum
PORADY EKSPERTOW
Jak nie pokłócić się z żoną podczas meczu

Zagorzali kibice już szykują sobie miejsce na kanapie i rozgrzewają telewizory na rozpoczynające się lada chwila Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej. Wielu panów z chęcią wyłączyłoby się w tym czasie z obowiązków domowych na rzecz oglądania meczu. To niestety może prowadzić do awantury. Podpowiadamy, jak bezkonfliktowo przetrwać mistrzostwa w domu.

Kolory wnętrz - jak dobierać?

Jeżeli chcemy radykalnie zmienić wygląd naszego domu, najszybciej, najtaniej zrobimy to za pomocą farby. Jakie wybrać kolory do wnętrza?
archiwum
DEKORACJE
Wino to światło słońca uwięzione w wodzie
Rzekł tak Galileusz i kolejny raz miał rację. Ale co zrobić, by owe światło znajdowało się u nas w domu? Zrobić w nim winnicę!
Kinnarps na pokładzie Prometeusza i Deweloperskiej
Fotel Omni marki Materia znalazł się na pokładzie statku kosmicznego z najnowszej produkcji Ridleya Scotta – Prometeusz. Dużo więcej mebli Kinnarps'a stanowi wyposażenie lokalu DEWELOPERSKA przy placu C. Ratajskiego w Poznaniu.
archiwum
OGRÓD
Może i koniec lata, ale nie mebli ogrodowych!
Lubimy robić zakupy tam, gdzie są przeceny i wyprzedaże. Przeważnie chodzi o ubrania, ale czemu meble mają nie mieć takich promocji?
Meble ogrodowe
Znajdź swoją oazę.
Meble z technorattanu.
Eleganckie meble z technorattanu oprócz tego, że są praktyczne, są również
estetycznym i stylowym dodatkiem zarówno na tarasy jak i do wnętrz.
Ogród – zielona część naszego domu.

Z natury rzeczy ogród kojarzy nam się ze spokojem, wyciszeniem. Wprawdzie są także ogrody surowe i zimne, lecz nie pozbawione romantyzmu. W każdym ogrodzie powinno znaleźć się miejsce na typowo romantyczny kącik, w którym można się wyciszyć, zrelaksować, odciąć od nawału pracy. Nawet jeżeli mamy do dyspozycji niewielki kawałek terenu, warto go zagospodarować pod takim właśnie kątem.
archiwum