WIZUALIZACJEREKLAMA
Komputery, oprogramowanie, pozycjonowanie stron www - Poznan, Murowana Goslina, Suchy Las, Swarzedz
PARTNERZYSYPIALNIA
Uroki garderoby

Przechowywanie naszych rzeczy to nie lada wyzwanie, zwłaszcza jeśli nie możemy przeznaczyć na to dużej przestrzeni. Najczęściej w takich przypadkach zaczynamy gromadzić kolejne szafy, komody i mniejsze szafeczki albo odbieramy naszemu mieszkaniu tlen, montując słynne pawlacze. Tymczasem łatwiejszym rozwiązaniem jest garderoba.

Oglądając filmy można zauważyć, że coraz mniej prezentowanych tam mieszkań ma na swoim wyposażeniu szafy. Trudno się temu dziwić, gdyż dzięki rezygnacji z tradycyjnych szaf stanowiących kolejne meble jakie zagracają nasze mieszkanie można po prostu zamontować garderoby. Niesie to za sobą same korzyści, po pierwsze mamy więcej wolnej przestrzeni w mieszkaniach, po drugie garderoba pomieści o wiele więcej niż zwykła szafa, a po trzecie pomoże nam ona w utrzymaniu porządku. Innym plusem jaki można przypisać garderobie jest to, że można ją ulokować w miejscu, które i tak pozostałoby niewykorzystane. Taką przestrzenią jest np. niewymiarowa pod żaden mebel wnęka, czy ciężkie do przerobienia na pomieszczenie użytkowe poddasze.

 


Dokładnie zaplanuj, a będziesz zadowolony

Planując garderobę należy dokładnie przemyśleć co będziemy w tej przestrzeni  przechowywać, jakie mamy warunki i czy ma to być garderoba tylko dla jednej  osoby, czy dla całej rodziny. Warto też zastanowić się czy będziemy ją traktować  jak wbudowaną szafę, czy jednak chcielibyśmy przechowywać tam np. deskę do  prasowania czy suszarkę na bieliznę. Zagwarantuje nam to więcej miejsca  użytkowego w domu. Kiedy będziemy już wiedzieć czego oczekujemy od tej  przestrzeni zostaje nam już dokonanie samego projektu, czyli ustalenie liczby  półek,  wieszaków, a także niezwykle praktycznych w przechowywaniu koszów  zamiast szuflad. Jeśli postanowimy, że w garderobie będziemy przechowywać  także buty koniecznie należy zadbać o dobrą wentylację, by wilgoć jaka jest  charakterystyczna dla obuwia nie popsuła nam zapachu naszych ubrań.

 


Wszystko dobrze ukryte

Mając dużą przestrzeń jaką przeznaczamy na garderobę, możemy umieścić w niej także choćby toaletkę, szafkę w której przechowujemy ręczniki i pościel, a także schować wszystko to co nam potrzebne, a niekoniecznie nadaje się do wystawienia na widok publiczny. Kolejnym pozytywnym aspektem takiej zabudowy wnętrza jest też to, że o ile dobrze rozplanujemy przestrzeń, małe garderoby możemy umieścić tak naprawdę wszędzie. Przykładowo w łazience możemy ukryć stosy naszych kosmetyków, a w kuchni artykuły, które normalnie zagracają kuchenne blaty.

Takie miejsce jak garderoba jest przydatne w każdym domu, dlatego warto już w fazie projektu uwzględnić ją na planie mieszkania. Ponadto jest to miejsce, które zawsze można przebudowywać i dostosowywać do naszych potrzeb, bez konieczności przebudowy mieszkania.

 

Data: 18.08.2011, godzina: 13:13:53. Autor: Agnieszka Feldo

WYDARZENIA
Warsaw Home 2017
Takich targów, na taką skalę jeszcze w Polsce nie było. Znakomite wzornictwo, wielcy producenci, gwiazdy designu i najlepsi architekci przyciągnęli na Warsaw Home tłumy zwiedzających.
Europejski Festiwal Szkła
Autorami projektu ”Play with Glass” – European Glass Festival są Anita Bialic oraz prof. Kazimierz Pawlak. Europejski Festiwal Szkła, włączony do aplikacji miasta Wrocław do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016, jest organizowany od 2012 roku, w październiku, przez Fundację Fly with Art i Galerię BB w ścisłej współpracy z Gminą Wrocław, Akademią Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu oraz Związkiem Polskich Artystów Plastyków – Okręg Wrocławski.
METALMEX TRENDY I INNOWACJE 2017
Najnowsza oferta przemysłu meblarskiego i propozycje największych producentów w branży już 29.09.2017 podczas VIII edycji targów branżowych METALMEX 2017 TRENDY I INNOWACJE
archiwum
PORADY EKSPERTOW
Jak nie pokłócić się z żoną podczas meczu

Zagorzali kibice już szykują sobie miejsce na kanapie i rozgrzewają telewizory na rozpoczynające się lada chwila Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej. Wielu panów z chęcią wyłączyłoby się w tym czasie z obowiązków domowych na rzecz oglądania meczu. To niestety może prowadzić do awantury. Podpowiadamy, jak bezkonfliktowo przetrwać mistrzostwa w domu.

Kolory wnętrz - jak dobierać?

Jeżeli chcemy radykalnie zmienić wygląd naszego domu, najszybciej, najtaniej zrobimy to za pomocą farby. Jakie wybrać kolory do wnętrza?
archiwum
DEKORACJE
Wino to światło słońca uwięzione w wodzie
Rzekł tak Galileusz i kolejny raz miał rację. Ale co zrobić, by owe światło znajdowało się u nas w domu? Zrobić w nim winnicę!
Kinnarps na pokładzie Prometeusza i Deweloperskiej
Fotel Omni marki Materia znalazł się na pokładzie statku kosmicznego z najnowszej produkcji Ridleya Scotta – Prometeusz. Dużo więcej mebli Kinnarps'a stanowi wyposażenie lokalu DEWELOPERSKA przy placu C. Ratajskiego w Poznaniu.
archiwum
OGRÓD
Może i koniec lata, ale nie mebli ogrodowych!
Lubimy robić zakupy tam, gdzie są przeceny i wyprzedaże. Przeważnie chodzi o ubrania, ale czemu meble mają nie mieć takich promocji?
Meble ogrodowe
Znajdź swoją oazę.
Meble z technorattanu.
Eleganckie meble z technorattanu oprócz tego, że są praktyczne, są również
estetycznym i stylowym dodatkiem zarówno na tarasy jak i do wnętrz.
Ogród – zielona część naszego domu.

Z natury rzeczy ogród kojarzy nam się ze spokojem, wyciszeniem. Wprawdzie są także ogrody surowe i zimne, lecz nie pozbawione romantyzmu. W każdym ogrodzie powinno znaleźć się miejsce na typowo romantyczny kącik, w którym można się wyciszyć, zrelaksować, odciąć od nawału pracy. Nawet jeżeli mamy do dyspozycji niewielki kawałek terenu, warto go zagospodarować pod takim właśnie kątem.
archiwum