WIZUALIZACJEREKLAMA
Komputery, oprogramowanie, pozycjonowanie stron www - Poznan, Murowana Goslina, Suchy Las, Swarzedz
PARTNERZYURZĄDZAMY FIRMĘ
Wakacje przez okrągły rok, czyli jak zaprojektować biuro podróży

Mimo, że wakacje już prawie przeminęły to w biurach podróży ciągle panuje tłok. Różne przeceny i oferty „last minute” skłaniają urlopowiczów do wyjazdów. Mimo dużego zainteresowania klientów ofertą biur podróży, ich właściciele mogą pomóc swoim interesom i urządzić lokal tak, by klient poczuł się jak na wakacjach już w momencie kupowania wycieczki.

O tym, że aranżacja miejsca pracy ma wpływ na wydajność i samopoczucie pracowników wiadomo nie od dziś. Niejeden projektant udziela rad i projektuje biura, gdzie pracownicy mają się poczuć dobrze i komfortowo. W tym celu poznaje zawsze profil firmy, jej target i dobiera odpowiednie kolory, przełamuje je innymi, często bardziej żywymi, przedstawia propozycje różnych dodatków. Jednak wszystko to robione jest głównie pod pracowników, tymczasem otoczenie i aranżacja biura ma też wpływ na samopoczucie i decyzje klienta. O ile wiadomo, że np. w bankach klient musi się poczuć ważny i wiedzieć, że jego pieniądze będą bezpieczne, a więc musi mieć pewność pełnego profesjonalizmu pracowników, o tyle w biurze podróży poza pewnością, że nie stanie się ofiarą oszustwa klient musi poczuć już wakacyjny klimat.

Trochę teorii…

Jednym z najważniejszych aspektów jest dobrze dobrana kolorystyka. Należy pamiętać, że klient biura podróży to osoba, która jedną noga jest już na wakacjach. Wskazane więc jest by będąc w lokalu klient czuł wakacyjną aurę. Nie można jednak zapomnieć, że poza wakacjami nasz kontrahent musi być pewny, że ma do czynienia z ludźmi profesjonalnymi, którzy nie zawiodą jego zaufania i nie oszukają go. By uzyskać takie wrażenie warto pomyśleć o dominującym, neutralnym kolorze, który zostanie przełamany innym żywym, mocnym i najlepiej ciepłym. Ponadto na ścianach w biurach podróży powinny wisieć plakaty z miejscami jakie firma ma w swej ofercie, jednak należy tu uważać, bo o przesadę łatwo. Cała sztuka polega nie na tym, by wywiesić wszystko co mamy na stanie, ale by w sposób zharmonizowany, gustowny i elegancki wybrać te fotografie, które najlepiej pasują zarówno klimatem jak i kolorystyką do reszty lokalu. 

… trochę praktyki

Przykładem biura, którego aranżacja nie pomija profesjonalizmu wykonywanych usług, a jednocześnie wprowadza wakacyjną aurę, jest projekt wykonany dla firmy Belltour, autorstwa projektanta Macieja Solarskiego. Na prezentowanym projekcie dokładnie widać dominację koloru białego, która została przełamana mocną pomarańczą. Na podłodze projektant umieścił betonowaną, żywicowaną posadzkę, która ma klientowi kojarzyć się z solidną podstawą, a więc jednocześnie zapewniać go o profesjonalizmie firmy. Ponieważ powierzchnia lokalu jest mała, została zamontowana szafa przesuwna z lustrami, która powiększa optycznie przestrzeń pomieszczenia oraz oddziela zaplecze od części biurowej. Na ścianach zostały wydzielone konkretne miejsca na umieszczenie plakatów, dzięki czemu klient nie czuje się osaczany. Pod poziomą fotografią umieszczono oświetlenie, które załamuje światło na ścianie. Elementy zbędne jak np. kaloryfery zostały zasłonięte frontami z geometrycznymi wycięciami.

Wakacje niebawem dobiegną już końca, jednak odpowiednia aranżacja biura sprawi, że klient będzie tam wracał przez okrągły rok, choćby po to by znów poczuć ten specyficzny klimat.

Data: 22.08.2011, godzina: 11:10:31. Autor: Agnieszka Feldo

WYDARZENIA
Warsaw Home 2017
Takich targów, na taką skalę jeszcze w Polsce nie było. Znakomite wzornictwo, wielcy producenci, gwiazdy designu i najlepsi architekci przyciągnęli na Warsaw Home tłumy zwiedzających.
Europejski Festiwal Szkła
Autorami projektu ”Play with Glass” – European Glass Festival są Anita Bialic oraz prof. Kazimierz Pawlak. Europejski Festiwal Szkła, włączony do aplikacji miasta Wrocław do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016, jest organizowany od 2012 roku, w październiku, przez Fundację Fly with Art i Galerię BB w ścisłej współpracy z Gminą Wrocław, Akademią Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu oraz Związkiem Polskich Artystów Plastyków – Okręg Wrocławski.
METALMEX TRENDY I INNOWACJE 2017
Najnowsza oferta przemysłu meblarskiego i propozycje największych producentów w branży już 29.09.2017 podczas VIII edycji targów branżowych METALMEX 2017 TRENDY I INNOWACJE
archiwum
PORADY EKSPERTOW
Jak nie pokłócić się z żoną podczas meczu

Zagorzali kibice już szykują sobie miejsce na kanapie i rozgrzewają telewizory na rozpoczynające się lada chwila Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej. Wielu panów z chęcią wyłączyłoby się w tym czasie z obowiązków domowych na rzecz oglądania meczu. To niestety może prowadzić do awantury. Podpowiadamy, jak bezkonfliktowo przetrwać mistrzostwa w domu.

Kolory wnętrz - jak dobierać?

Jeżeli chcemy radykalnie zmienić wygląd naszego domu, najszybciej, najtaniej zrobimy to za pomocą farby. Jakie wybrać kolory do wnętrza?
archiwum
DEKORACJE
Wino to światło słońca uwięzione w wodzie
Rzekł tak Galileusz i kolejny raz miał rację. Ale co zrobić, by owe światło znajdowało się u nas w domu? Zrobić w nim winnicę!
Kinnarps na pokładzie Prometeusza i Deweloperskiej
Fotel Omni marki Materia znalazł się na pokładzie statku kosmicznego z najnowszej produkcji Ridleya Scotta – Prometeusz. Dużo więcej mebli Kinnarps'a stanowi wyposażenie lokalu DEWELOPERSKA przy placu C. Ratajskiego w Poznaniu.
archiwum
OGRÓD
Może i koniec lata, ale nie mebli ogrodowych!
Lubimy robić zakupy tam, gdzie są przeceny i wyprzedaże. Przeważnie chodzi o ubrania, ale czemu meble mają nie mieć takich promocji?
Meble ogrodowe
Znajdź swoją oazę.
Meble z technorattanu.
Eleganckie meble z technorattanu oprócz tego, że są praktyczne, są również
estetycznym i stylowym dodatkiem zarówno na tarasy jak i do wnętrz.
Ogród – zielona część naszego domu.

Z natury rzeczy ogród kojarzy nam się ze spokojem, wyciszeniem. Wprawdzie są także ogrody surowe i zimne, lecz nie pozbawione romantyzmu. W każdym ogrodzie powinno znaleźć się miejsce na typowo romantyczny kącik, w którym można się wyciszyć, zrelaksować, odciąć od nawału pracy. Nawet jeżeli mamy do dyspozycji niewielki kawałek terenu, warto go zagospodarować pod takim właśnie kątem.
archiwum