WIZUALIZACJEREKLAMA
Komputery, oprogramowanie, pozycjonowanie stron www - Poznan, Murowana Goslina, Suchy Las, Swarzedz
PARTNERZYSYPIALNIA
Łóżko wodne

Łóżka wodne wciąż są uważane za ekskluzywne, głównie ze względu na fakt, że do niedawna miały niezwykle wysokie ceny. Obecnie można je dostać już za około 4 000 zł, choć są modele kosztujące pięciokrotnie więcej. Jeśli posiadamy w domu wytrzymałą ramę, można ją zmienić w łóżko wodne kupując znacznie tańszy wodny materac. Ceny zaczynają się od około 1 500 zł.

Producenci proponują łóżka miękkie i twarde oraz o zróżnicowanej intensywności falowania. W reklamach przekonują, że sen w na wodzie zapewnia wyjątkowy relaks i podkreślają właściwości zdrowotne. Fakt, faktem - wypełniony wodą materac idealnie dopasowuje się do ciała, co sprawia, że jest niezwykle wygodny. Walory zdrowotne łóżek wodnych mają jednak tylu zwolenników, co przeciwników.

Ciało podparte idealnie

Materac wodny, zapewniając rozłożony nacisk, doskonale podpiera ciało. Ponieważ wodne środowisko utrudnia rozwój roztoczy, łóżka tego typu uważane są za antyalergiczne. Ponadto, z biegiem lat materac wodny nie odkształca się, dzięki czemu komfort odpoczynku nie maleje. Ogrzewanie wbudowane w materace sprawia, że nie trzeba wchodzić do zimnego łóżka. Podkreślane przez producentów właściwości lecznicze spania na wodzie są jednak mocno dyskusyjne. O ile podgrzewany materac niewątpliwie może pomóc w dolegliwościach reumatycznych, czy związanych z artretyzmem, o tyle w niektórych schorzeniach kręgosłupa, takich jak dyskopatia, czy stany zwyrodnieniowe, potrafi bardzo zaszkodzić ze względu na zbytnią miękkość. Jeśli mamy kłopoty z kręgosłupem, przed zakupem łóżka wodnego warto się poradzić ortopedy.

300 litrów wody w sypialni

Wybierając łóżko lub wodny materac przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na konstrukcję zabezpieczającą sypialnię przed zalaniem na wypadek przebicia. Materac powinien być umieszczony w tzw. wannie, najczęściej wykonanej z wytrzymałego tworzywa sztucznego, chroniącej go przed przebiciem od spodu i z boków. Przebicie od góry nie powoduje wylania wody z materaca, jednak przebicie boku modelu nie posiadającego zabezpieczenia może spowodować w sypialni prawdziwy potop. Materace często mają bowiem pojemność nawet 300. litrów. Jeśli wybierzemy model bez wanny warto przynajmniej zadbać, by był kilkukomorowy - w razie "katastrofy" woda wycieknie tylko z jednej komory.

Kupować warto również jedynie łóżka wykonane z winylu posiadającego certyfikat Eco-Tex 100, co gwarantuje, że nie zawiera szkodliwych dla zdrowia ftalanów. Niebagatelną sprawą jest też okres gwarancji udzielanej na elementy ogrzewające wodę i materiały z których wykonano łóżko - najlepsi producenci dają nawet pięć lat gwarancji. Nie zaszkodzi ponadto skontrolować ile łóżko zużywa energii elektrycznej. Oszczędne systemy grzałek nie pobierają więcej prądu, niż energooszczędna lodówka (ok. 250 kilowatogodzin rocznie). Szacunkowe, roczne zużycie energii powinno być wyszczególnione w dokumentacji producenta. Ma to niebagatelne znaczenie dla portfela, jako że łóżko wodne zazwyczaj podgrzewa wodę przez całą noc. Dla własnej wygody warto również wybrać model sterowany pilotem. Regulowanie temperatury termostatem umieszczonym w jednej ze ścian łóżka  w środku nocy bywa niewygodne.

Szukając materaca wodnego do istniejącej ramy należy dokładnie dopasować rozmiar i sprawdzić, czy rama wytrzyma duży ciężar nowego nabytku.

Klimatyzator w łóżku

Planując zakup łóżka wodnego nie musimy się martwić, że nie skomponuje się z wystrojem sypialni. Pod względem wyglądu niczym bowiem nie różni się od łóżka standardowego. Pościel, narzuty, poduchy, dodatki można dobierać wedle gustu. Inna jest jednak pielęgnacja i dbanie o łóżko wodne. Trzeba używać specjalnych akcesoriów i płynów do utrzymywania materaca w czystości. Podczas pierwszego napełniania łóżka, do wody należy wlać środek antybakteryjny (tzw. klimatyzator), zalecany przez producenta konkretnego modelu, który zapobiega rozwojowi bakterii. Łóżka wodne nie wymagają wymiany wody pod warunkiem, że klimatyzator będzie dolewany do wody co jakiś czas, zgodny z zaleceniami producenta - najczęściej co pół roku. Łóżka wodnego nie można ponadto przenosić po wypełnieniu wodą. W razie przemeblowania, czy przeprowadzki wodę trzeba wypuścić. W trakcie ponownego napełniania materaca, kolejny raz należy dolać środek bakteriobójczy.

Data: 22.11.2011, godzina: 11:18:03. Autor: Karolina Stodulska e-mieszkanie.pl

WYDARZENIA
Warsaw Home 2017
Takich targów, na taką skalę jeszcze w Polsce nie było. Znakomite wzornictwo, wielcy producenci, gwiazdy designu i najlepsi architekci przyciągnęli na Warsaw Home tłumy zwiedzających.
Europejski Festiwal Szkła
Autorami projektu ”Play with Glass” – European Glass Festival są Anita Bialic oraz prof. Kazimierz Pawlak. Europejski Festiwal Szkła, włączony do aplikacji miasta Wrocław do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016, jest organizowany od 2012 roku, w październiku, przez Fundację Fly with Art i Galerię BB w ścisłej współpracy z Gminą Wrocław, Akademią Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu oraz Związkiem Polskich Artystów Plastyków – Okręg Wrocławski.
METALMEX TRENDY I INNOWACJE 2017
Najnowsza oferta przemysłu meblarskiego i propozycje największych producentów w branży już 29.09.2017 podczas VIII edycji targów branżowych METALMEX 2017 TRENDY I INNOWACJE
archiwum
PORADY EKSPERTOW
Jak nie pokłócić się z żoną podczas meczu

Zagorzali kibice już szykują sobie miejsce na kanapie i rozgrzewają telewizory na rozpoczynające się lada chwila Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej. Wielu panów z chęcią wyłączyłoby się w tym czasie z obowiązków domowych na rzecz oglądania meczu. To niestety może prowadzić do awantury. Podpowiadamy, jak bezkonfliktowo przetrwać mistrzostwa w domu.

Kolory wnętrz - jak dobierać?

Jeżeli chcemy radykalnie zmienić wygląd naszego domu, najszybciej, najtaniej zrobimy to za pomocą farby. Jakie wybrać kolory do wnętrza?
archiwum
DEKORACJE
Wino to światło słońca uwięzione w wodzie
Rzekł tak Galileusz i kolejny raz miał rację. Ale co zrobić, by owe światło znajdowało się u nas w domu? Zrobić w nim winnicę!
Kinnarps na pokładzie Prometeusza i Deweloperskiej
Fotel Omni marki Materia znalazł się na pokładzie statku kosmicznego z najnowszej produkcji Ridleya Scotta – Prometeusz. Dużo więcej mebli Kinnarps'a stanowi wyposażenie lokalu DEWELOPERSKA przy placu C. Ratajskiego w Poznaniu.
archiwum
OGRÓD
Może i koniec lata, ale nie mebli ogrodowych!
Lubimy robić zakupy tam, gdzie są przeceny i wyprzedaże. Przeważnie chodzi o ubrania, ale czemu meble mają nie mieć takich promocji?
Meble ogrodowe
Znajdź swoją oazę.
Meble z technorattanu.
Eleganckie meble z technorattanu oprócz tego, że są praktyczne, są również
estetycznym i stylowym dodatkiem zarówno na tarasy jak i do wnętrz.
Ogród – zielona część naszego domu.

Z natury rzeczy ogród kojarzy nam się ze spokojem, wyciszeniem. Wprawdzie są także ogrody surowe i zimne, lecz nie pozbawione romantyzmu. W każdym ogrodzie powinno znaleźć się miejsce na typowo romantyczny kącik, w którym można się wyciszyć, zrelaksować, odciąć od nawału pracy. Nawet jeżeli mamy do dyspozycji niewielki kawałek terenu, warto go zagospodarować pod takim właśnie kątem.
archiwum