WIZUALIZACJEREKLAMA
Komputery, oprogramowanie, pozycjonowanie stron www - Poznan, Murowana Goslina, Suchy Las, Swarzedz
PARTNERZYPORADY EKSPERTÓW
Kolory wnętrz - jak dobierać?

Jeżeli chcemy radykalnie zmienić wygląd naszego domu, najszybciej, najtaniej zrobimy to za pomocą farby. Jakie wybrać kolory do wnętrza?

Układ kolorystyczny to zestaw barw, który tworzy przyjemny dla oka efekt. Może być mocny w wyrazie, albo bardzo delikatny - pastelowy. Dekoratorzy wnętrz stosują metodę dobrania dwóch harmonizujących ze sobą barw do podłogi i ścian, a następnie ożywiają tę kompozycję niewielkimi, kontrastowymi akcentami kolorystycznymi w całym wnętrzu. Mogą się one pojawić w dodatkach, takich jak: poduszki, tapicerka fotela, zasłony, rolety okienne, itd.

Na co należy zwrócić uwagę?

Planując układ kolorystyczny określonego wnętrza, należy na początku ustalić pewne podstawowe informacje:

- musimy zwrócić uwagę na wymiary i proporcje pokoju. Czy pokój wydaje się zbyt wąski lub sufit jest za wysoko? A może chcemy optycznie podwyższyć sufit lub wydłużyć pokój?

- pomyślmy o stylu wnętrza, jego charakterze. Czy ma to być nowoczesny minimalizm, wnętrze rustykalne, a może tradycyjne?

- czy chcemy uzyskać klimat ciepłego, przytulnego wnętrza, eleganckiego, zimnego czy może przestronnego?

- czy w pokoju są jakieś szczegóły lub elementy, na które warto zwrócić uwagę lub lepiej je ukryć?

- w jaki sposób wpada do pokoju światło naturalne? Czy pomieszczenie jest ciemne czy jasne. Na którą stronę świata wychodzą okna?

- pomyślmy o planie pokoju, rozstawieniu mebli – pamiętajmy, że największą nieozdobioną powierzchnią wnętrza jest sufit.

Warto wiedzieć, że jasne kolory odbijają więcej światła, idealnie więc pasują do wnętrz, które chcemy optycznie powiększyć. Ciemne barwy dają efekt odwrotny i dlatego są używane, gdy chcemy uzyskać złudzenie przybliżenia. Na przykład, malując sufit i wąski pasek ściany tuż pod nim  na ten sam kolor, wywołamy wrażenie, jakby sufit znajdował się nieco niżej. Jeśli chcemy zaś optycznie oddalić sufit, zwykle malujemy go na śnieżnobiały kolor.

Dzięki kolorom jesteśmy w stanie zmienić światło i nastrój pokoju. Nie bójmy się eksperymentować z kolorami, aby zatrzymać wzrok na różnych fragmentach pokoju, takich jak oryginalny, żółty fotel, kolorowe poduszki, narzuta na łóżko.

Kolor ścian harmonizuje z kolorem w tapecie.

sztukawnetrz.pl

Na jednym ze zdjęć pokazano pokój, w którym zastosowano pastelowe, ciepłe odcienie zieleni, żółcieni, beży. W takim wnętrzu będziemy czuli się dobrze i bezpiecznie. Pastelowe barwy nastrajają pozytywnie. Ciekawym pomysłem aranżacyjnym jest wykorzystanie skosów. Na jednej ścianie położono tapetę, a tylko mały jej odcinek pomalowano farbą. Kolor ścian harmonizuje z kolorem tapety.

Aranżacja utrzymana w ciepłym i romantycznym stylu.

Zabawa z kolorem. Na ścianie wymalowano czerwony pas. Kompozycja rozwesela wnętrze. Kolor czerwony również pojawia się na fotelu. Ściana może być we wnętrzu „głównym bohaterem” (jak widać na jednym ze zdjęć). Wchodząc do pokoju, nie sposób jej nie zobaczyć. Kwiatki na ścianie harmonizują z poduszkami. Całość utrzymana jest w romantycznym, ciepłym stylu.

Kolor to życie. Nadaje witalności, poprawia nam humor, wywołuje wspomnienia. Bawmy się nim, tym bardziej, że zawsze możemy go zmienić.

Data: 30.11.2011, godzina: 10:27:41. Autor: projektantka wnętrz Magdalena Ostrowska-Miśkiewicz, www.e-mieszkanie.pl

WYDARZENIA
Warsaw Home 2017
Takich targów, na taką skalę jeszcze w Polsce nie było. Znakomite wzornictwo, wielcy producenci, gwiazdy designu i najlepsi architekci przyciągnęli na Warsaw Home tłumy zwiedzających.
Europejski Festiwal Szkła
Autorami projektu ”Play with Glass” – European Glass Festival są Anita Bialic oraz prof. Kazimierz Pawlak. Europejski Festiwal Szkła, włączony do aplikacji miasta Wrocław do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016, jest organizowany od 2012 roku, w październiku, przez Fundację Fly with Art i Galerię BB w ścisłej współpracy z Gminą Wrocław, Akademią Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu oraz Związkiem Polskich Artystów Plastyków – Okręg Wrocławski.
METALMEX TRENDY I INNOWACJE 2017
Najnowsza oferta przemysłu meblarskiego i propozycje największych producentów w branży już 29.09.2017 podczas VIII edycji targów branżowych METALMEX 2017 TRENDY I INNOWACJE
archiwum
PORADY EKSPERTOW
Jak nie pokłócić się z żoną podczas meczu

Zagorzali kibice już szykują sobie miejsce na kanapie i rozgrzewają telewizory na rozpoczynające się lada chwila Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej. Wielu panów z chęcią wyłączyłoby się w tym czasie z obowiązków domowych na rzecz oglądania meczu. To niestety może prowadzić do awantury. Podpowiadamy, jak bezkonfliktowo przetrwać mistrzostwa w domu.

Kolory wnętrz - jak dobierać?

Jeżeli chcemy radykalnie zmienić wygląd naszego domu, najszybciej, najtaniej zrobimy to za pomocą farby. Jakie wybrać kolory do wnętrza?
archiwum
DEKORACJE
Wino to światło słońca uwięzione w wodzie
Rzekł tak Galileusz i kolejny raz miał rację. Ale co zrobić, by owe światło znajdowało się u nas w domu? Zrobić w nim winnicę!
Kinnarps na pokładzie Prometeusza i Deweloperskiej
Fotel Omni marki Materia znalazł się na pokładzie statku kosmicznego z najnowszej produkcji Ridleya Scotta – Prometeusz. Dużo więcej mebli Kinnarps'a stanowi wyposażenie lokalu DEWELOPERSKA przy placu C. Ratajskiego w Poznaniu.
archiwum
OGRÓD
Może i koniec lata, ale nie mebli ogrodowych!
Lubimy robić zakupy tam, gdzie są przeceny i wyprzedaże. Przeważnie chodzi o ubrania, ale czemu meble mają nie mieć takich promocji?
Meble ogrodowe
Znajdź swoją oazę.
Meble z technorattanu.
Eleganckie meble z technorattanu oprócz tego, że są praktyczne, są również
estetycznym i stylowym dodatkiem zarówno na tarasy jak i do wnętrz.
Ogród – zielona część naszego domu.

Z natury rzeczy ogród kojarzy nam się ze spokojem, wyciszeniem. Wprawdzie są także ogrody surowe i zimne, lecz nie pozbawione romantyzmu. W każdym ogrodzie powinno znaleźć się miejsce na typowo romantyczny kącik, w którym można się wyciszyć, zrelaksować, odciąć od nawału pracy. Nawet jeżeli mamy do dyspozycji niewielki kawałek terenu, warto go zagospodarować pod takim właśnie kątem.
archiwum