WIZUALIZACJEREKLAMA
Komputery, oprogramowanie, pozycjonowanie stron www - Poznan, Murowana Goslina, Suchy Las, Swarzedz
PARTNERZYWYDARZENIA
Akademicki design w Wielkopolskim Domu
Samorząd województwa wielkopolskiego wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców regionu w wymiarze zarówno gospodarczym, jak i społeczno-kulturowym podjął się organizacji wystawy Wielkopolski Dom, która prezentuje efekty współpracy wielkopolskich uczelni projektowych z biznesem.

Wystawę Wielkopolski Dom, czyli projekty studentów poznańskich uczelni, które spotkały się z zainteresowaniem w producentów, oglądać można w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.

W poniedziałek 26 października wystawę Wielkopolski Dom otworzył marszałek Marek Woźniak. Do udziału w tym wydarzeniu zaproszeni zostali przedstawiciele świata nauki, biznesu oraz administracji samorządowej na szczeblu wojewódzkim i powiatowym.

- Wielkopolska stawia na wsparcie nauki w określonych obszarach Inteligentnej Specjalizacji, które stanowią o sile gospodarczej regionu. Jednym z nich są Wnętrza Przyszłości. Specjalizacja Wnętrza Przyszłości obejmują branżę meblarską oraz wyposażenie wnętrz mające w Wielkopolsce silny potencjał wytwórczy wsparty doskonałym wzornictwem przemysłowym. To produkcja rzeczy odpowiadających potrzebom i wyzwaniom stojącym przed współczesnym człowiekiem w ramach dobrze współpracujących łańcuchów wartości w regionie, czyli silnie zakorzenionych w jego produkcji surowców, komponentów i półproduktów, ale także konkurencyjnych międzynarodowo na bazie nowoczesnej i atrakcyjnej oferty. Źródłem inspiracji dla wnętrz przyszłości mogą być wyniki badań naukowych z obszaru m.in. psychologii, antropologii i socjologii oraz nauk technicznych, dzięki którym mogą powstawać produkty, które sprostają wymogom współczesnego użytkownika – pisze w katalogu wystawowym marszałek Marek Woźniak.

- Design nie jest myśleniem o rzeczach, ale o tym jak te rzeczy służą człowiekowi, o sposobach podnoszenia jakości, komfortu życia i dbałości o zdrowie, bezpieczeństwa oraz poziomu życia społecznego i środowiska naturalnego. Promuje on nowe rozwiązania i technologie, dając przy tym wartość i jakość nie tylko w sferze produktu, ale również w jego otoczeniu. W wymiarze gospodarczym i społecznym design jest obecnie jednym z najważniejszych czynników wpływających na rozwój i wzrost konkurencyjności nie tylko przedsiębiorstw, ale także miast, czy regionów zwiększając ich potencjał oraz budując nowoczesne społeczeństwa – stwierdza marszałek Woźniak. - To właśnie design coraz częściej decyduje o sukcesie produktów i usług.

Samorząd województwa wielkopolskiego wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców regionu w wymiarze zarówno gospodarczym, jak i społeczno-kulturowym podjął się organizacji wystawy Wielkopolski Dom, która prezentuje efekty współpracy wielkopolskich uczelni projektowych z biznesem.

Na wystawie pokazano koncepcje, które zakończyły się wdrożeniami i odnoszą sukces na rynku.

- Wystawa Wielkopolski Dom to prezentacja ponad 30 projektów, które powstały w trakcie procesu dydaktycznego w pracowni PE-P Uniwersytetu Artystycznego, w School of Form oraz na Uniwersytecie Przyrodniczym we współpracy z firmami regionu. Dzięki wieloletniej współpracy uczelni projektowych z przemysłem powstają innowacyjne produkty i usługi. Młodzi projektanci poznają technologie, natomiast przedsiębiorcy maja okazję do współpracy z najbardziej zdolnymi studentami – mówi Katarzyna Pełka, kurator wystawy.

Wielkopolski Dom to jednej strony inspiracja dla świata biznesu jak współpracować z utalentowanymi projektantami i studentami wielkopolskich uczelni, a z drugiej strony prezentacja nowatorskich projektów. Pokazanie mieszkańcom regionu w prosty, przystępny sposób, że dobrze zaprojektowane przedmioty służą polepszeniu komfortu ich życia. Ekspozycja zachęca odbiorców do wyboru rodzimych produktów o wysokiej jakości. Przykładem najlepszych rozwiązań są projekty studentów wielkopolskich uczelni, które zostały wdrożone do produkcji lub opracowane na specjalne życzenie firm.

W poszczególnych strefach Wielkopolskiego Domu, umownie reprezentujących pomieszczenia mieszkalne, można odnaleźć produkty pokazujące jak dobre wzornictwo poprawia jakość życia i odpowiada na potrzeby użytkowników.

Budowa Marki Wielkopolski poprzez design i innowacje wzmacnia wizerunek Wielkopolski jako regionu silnego gospodarczo i naukowo, który konsekwentnie poprzez realizowaną politykę otwiera się na nowe trendy i kierunki rozwoju.

Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu współpracuje w zakresie projektow badawczo-rozwojowych z takimi przodującymi producentami, jak Atlas Meble Kuchenne, BALMA, Black Red White, Blum, BRW, DIG-NET, DEFRA, EGGER, Hettich, FORBO, Krismar, Kronopol, Kronospan, Marmorin, MBH, MIKOMAX, Moelke Kuchnie, NOTI, Paged, Pfleiderer, Profap, PROFlm, Ridex, VOXMeble, Schattdecor, SIRO, Sitag Polska.

Uniwersytet Przyrodniczy realizował projekty, warsztaty i prace dyplomowe dla fabryk mebli: AB Wood, BALMA, BRW, Forte, INTEX, Klose, IKEA, Meble Krysiak, Meblomak, Noti, Osika Meble, VOX.

Wielkopolski Dom otworzył swoje drzwi w poniedziałek 26 października 2015 r. i będzie dostępny dla zwiedzających do piątku 30 listopada w godz. 8:00–16:00 w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, przy Al. Niepodległości 34 – piętro I.

Data: 28.10.2015, godzina: 15:54:58.

WYDARZENIA
Warsaw Home 2017
Takich targów, na taką skalę jeszcze w Polsce nie było. Znakomite wzornictwo, wielcy producenci, gwiazdy designu i najlepsi architekci przyciągnęli na Warsaw Home tłumy zwiedzających.
Europejski Festiwal Szkła
Autorami projektu ”Play with Glass” – European Glass Festival są Anita Bialic oraz prof. Kazimierz Pawlak. Europejski Festiwal Szkła, włączony do aplikacji miasta Wrocław do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016, jest organizowany od 2012 roku, w październiku, przez Fundację Fly with Art i Galerię BB w ścisłej współpracy z Gminą Wrocław, Akademią Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu oraz Związkiem Polskich Artystów Plastyków – Okręg Wrocławski.
METALMEX TRENDY I INNOWACJE 2017
Najnowsza oferta przemysłu meblarskiego i propozycje największych producentów w branży już 29.09.2017 podczas VIII edycji targów branżowych METALMEX 2017 TRENDY I INNOWACJE
archiwum
PORADY EKSPERTOW
Jak nie pokłócić się z żoną podczas meczu

Zagorzali kibice już szykują sobie miejsce na kanapie i rozgrzewają telewizory na rozpoczynające się lada chwila Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej. Wielu panów z chęcią wyłączyłoby się w tym czasie z obowiązków domowych na rzecz oglądania meczu. To niestety może prowadzić do awantury. Podpowiadamy, jak bezkonfliktowo przetrwać mistrzostwa w domu.

Kolory wnętrz - jak dobierać?

Jeżeli chcemy radykalnie zmienić wygląd naszego domu, najszybciej, najtaniej zrobimy to za pomocą farby. Jakie wybrać kolory do wnętrza?
archiwum
DEKORACJE
Wino to światło słońca uwięzione w wodzie
Rzekł tak Galileusz i kolejny raz miał rację. Ale co zrobić, by owe światło znajdowało się u nas w domu? Zrobić w nim winnicę!
Kinnarps na pokładzie Prometeusza i Deweloperskiej
Fotel Omni marki Materia znalazł się na pokładzie statku kosmicznego z najnowszej produkcji Ridleya Scotta – Prometeusz. Dużo więcej mebli Kinnarps'a stanowi wyposażenie lokalu DEWELOPERSKA przy placu C. Ratajskiego w Poznaniu.
archiwum
OGRÓD
Może i koniec lata, ale nie mebli ogrodowych!
Lubimy robić zakupy tam, gdzie są przeceny i wyprzedaże. Przeważnie chodzi o ubrania, ale czemu meble mają nie mieć takich promocji?
Meble ogrodowe
Znajdź swoją oazę.
Meble z technorattanu.
Eleganckie meble z technorattanu oprócz tego, że są praktyczne, są również
estetycznym i stylowym dodatkiem zarówno na tarasy jak i do wnętrz.
Ogród – zielona część naszego domu.

Z natury rzeczy ogród kojarzy nam się ze spokojem, wyciszeniem. Wprawdzie są także ogrody surowe i zimne, lecz nie pozbawione romantyzmu. W każdym ogrodzie powinno znaleźć się miejsce na typowo romantyczny kącik, w którym można się wyciszyć, zrelaksować, odciąć od nawału pracy. Nawet jeżeli mamy do dyspozycji niewielki kawałek terenu, warto go zagospodarować pod takim właśnie kątem.
archiwum