WIZUALIZACJEREKLAMA
Komputery, oprogramowanie, pozycjonowanie stron www - Poznan, Murowana Goslina, Suchy Las, Swarzedz
PARTNERZYSALON
Eklektyczny kogiel-mogiel, czyli sztuka łączenia starego z nowym
Prawdę powiedziawszy eklektyzm jest nam doskonale znany od dziesiątek lat. Każdy z nas przecież posiada w swoim domu przedmioty o wartości sentymentalnej, odziedziczone bądź nabyte, które ochoczo prezentujemy w relacji z nowoczesnymi odpowiednikami. Cały ambaras polega na tym, by łączenia dokonać w sposób wyszukany.

Oto parę wskazówek. Istotnym aspektem swobodnego operowania w tym stylu jest działanie na zasadzie kontrastów. Bogato inkrustowana komoda będzie dobrze wyglądała na spokojnym tle i vice versa – nie zakłócajmy ściany pokrytej ornamentami, bądź też szlachetnie zdobionej tapetą iście barokowym meblem. Żadne z nich nie zachwyci wówczas pełnym urokiem.

Elementy wystroju wnętrz, te szczodrze zdobione potrzebują przestrzeni, by w pełni zabłysnąć. Unikajmy więc sytuacji, gdy rzeźbiony historyczny kredens, nielakierowany, o wyraźnym usłojeniu stoi w towarzystwie polerowanej biblioteczki z fornirowanego egzotycznego drewna.

Skupmy swoją uwagę na jednym przedmiocie, który szczególnie sobie upodobaliśmy i wobec niego dobierajmy sąsiadujące meble i dodatki. Jeśli naszą decyzją tło pokryte jest ornamentami krzywoliniowymi, powtórzmy ów zabieg także w obiekcie. Tło geometryczne z kolei dobrze współgra z obiektami gamy modernistycznej.

Łączenie kryształowych żyrandoli z nowoczesnymi reflektorami to wynik ogromnej swobody, a jeśli zrobimy to umiejętnie – efekt będzie wprost powalający.

Rewelacyjnym zabiegiem, niezwykle modnym, który w stylu eklektycznym szczególnie może znaleźć rację bytu, jest przyozdabianie ścian dekoracyjnymi gzymsami i fasetami. Odpowiednio dobrana sztukateria w połączeniu z meblami historycznych epok i nowoczesnego nurtu da olśniewający rezultat.


[zdjęcie: sxc.hu]
Data: 15.11.2010, godzina: 09:00:00. Autor: Gabriela Włodarczyk

WYDARZENIA
Warsaw Home 2017
Takich targów, na taką skalę jeszcze w Polsce nie było. Znakomite wzornictwo, wielcy producenci, gwiazdy designu i najlepsi architekci przyciągnęli na Warsaw Home tłumy zwiedzających.
Europejski Festiwal Szkła
Autorami projektu ”Play with Glass” – European Glass Festival są Anita Bialic oraz prof. Kazimierz Pawlak. Europejski Festiwal Szkła, włączony do aplikacji miasta Wrocław do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016, jest organizowany od 2012 roku, w październiku, przez Fundację Fly with Art i Galerię BB w ścisłej współpracy z Gminą Wrocław, Akademią Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu oraz Związkiem Polskich Artystów Plastyków – Okręg Wrocławski.
METALMEX TRENDY I INNOWACJE 2017
Najnowsza oferta przemysłu meblarskiego i propozycje największych producentów w branży już 29.09.2017 podczas VIII edycji targów branżowych METALMEX 2017 TRENDY I INNOWACJE
archiwum
PORADY EKSPERTOW
Jak nie pokłócić się z żoną podczas meczu

Zagorzali kibice już szykują sobie miejsce na kanapie i rozgrzewają telewizory na rozpoczynające się lada chwila Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej. Wielu panów z chęcią wyłączyłoby się w tym czasie z obowiązków domowych na rzecz oglądania meczu. To niestety może prowadzić do awantury. Podpowiadamy, jak bezkonfliktowo przetrwać mistrzostwa w domu.

Kolory wnętrz - jak dobierać?

Jeżeli chcemy radykalnie zmienić wygląd naszego domu, najszybciej, najtaniej zrobimy to za pomocą farby. Jakie wybrać kolory do wnętrza?
archiwum
DEKORACJE
Wino to światło słońca uwięzione w wodzie
Rzekł tak Galileusz i kolejny raz miał rację. Ale co zrobić, by owe światło znajdowało się u nas w domu? Zrobić w nim winnicę!
Kinnarps na pokładzie Prometeusza i Deweloperskiej
Fotel Omni marki Materia znalazł się na pokładzie statku kosmicznego z najnowszej produkcji Ridleya Scotta – Prometeusz. Dużo więcej mebli Kinnarps'a stanowi wyposażenie lokalu DEWELOPERSKA przy placu C. Ratajskiego w Poznaniu.
archiwum
OGRÓD
Może i koniec lata, ale nie mebli ogrodowych!
Lubimy robić zakupy tam, gdzie są przeceny i wyprzedaże. Przeważnie chodzi o ubrania, ale czemu meble mają nie mieć takich promocji?
Meble ogrodowe
Znajdź swoją oazę.
Meble z technorattanu.
Eleganckie meble z technorattanu oprócz tego, że są praktyczne, są również
estetycznym i stylowym dodatkiem zarówno na tarasy jak i do wnętrz.
Ogród – zielona część naszego domu.

Z natury rzeczy ogród kojarzy nam się ze spokojem, wyciszeniem. Wprawdzie są także ogrody surowe i zimne, lecz nie pozbawione romantyzmu. W każdym ogrodzie powinno znaleźć się miejsce na typowo romantyczny kącik, w którym można się wyciszyć, zrelaksować, odciąć od nawału pracy. Nawet jeżeli mamy do dyspozycji niewielki kawałek terenu, warto go zagospodarować pod takim właśnie kątem.
archiwum