WIZUALIZACJEREKLAMA
Komputery, oprogramowanie, pozycjonowanie stron www - Poznan, Murowana Goslina, Suchy Las, Swarzedz
PARTNERZYDEKORACJE
Na ludową nutę

Do niedawna sztukę ludową traktowaliśmy z przymrużeniem oka. Dzisiaj folklor powrócił, choć w zmienionej formie. Łowickie wzory od podłogi, aż po sufit pozostawmy regionalnym izbom, nastała era new folk.

Na światowej scenie

Łączenie tradycji z nowoczesnym designem pozytywnie zaskakuje. Świadczy o tym choćby niewątpliwa popularność polskiego pawilonu na wystawie Expo 2010 w Szanghaju. Natalia Paszkowska, Marcin Mostafa oraz Wojciech Kakowski – autorzy zasługują na uznanie za propagowanie rodzimego folkloru. Jeszcze przed realizacją niezwykle efektowna konstrukcja przypominająca wycinankę cieszyła się ogromną popularnością, inspirując  artystów do przeniesienia folkowych motywów do innych dziedzin sztuki. Architekci, projektanci i designerzy zafascynowali się ludowym wzornictwem. Doskonałym przykładem przekraczania granic kulturowych jest sukces polskiej firmy Moho, którą doceniono na świecie za projekt wełnianego dywanu przypominającego ludową wycinankę. Nasi projektanci jako pierwsi w Polsce otrzymali prestiżową nagrodę Red Dot: Design Award 2008, uznawaną za Oskara w dziedzinie designu.

Spuścizna kulturowa, tradycja również we wzornictwie, to wartości, którymi możemy się pochwalić. Musimy je pielęgnować nadając nowe brzmienie w połączeniu ze współczesnym designem.

Folk codzienny

Tradycyjne wzory i motywy ludowe nie muszą kojarzyć się z czymś przaśnym i niemodnym. Niemal zapomniane regionalne, folkowe wzory mogą świetnie wyglądać na przedmiotach codziennego użytku. Producenci dywanów, obrusów, tapet czy poduszek chętnie sięgają po oryginalne wzory, które pojawiają także na porcelanie, lampach czy jako aplikacje na meblach. Pasiaste wzory tapet, a nawet kolorowe płytki przypominają łowickie spódnice, zaś abażury ze słomy – tradycję wyplatania koszy.

Jeśli nie masywny drewniany stół rodem z wiejskiej chaty, wystarczy bielizna stołowa, fartuszek, czy ściereczki z folkowym motywem. Ręcznie robione obrusy, haftowane chusteczki, narzuty, czy zasłony łatwo znajdziemy w Cepelii.. Najnowszym trendem są filcowe podkładki wycięte w folkowe wzory. Dzięki bardzo szerokiej gamie kolorów oraz sporej ilości kształtów i rozmiarów, można wybrać odpowiednią do wnętrza i wielkości stołu. Dekoracja doskonale współgra zarówno z klasyczną porcelanową zastawą, jak i prostymi, kolorowymi talerzami. Ceramiczne podkładki pod gorące naczynia, patery, czy kubki zdobione motywem kwiatowym, plecione koszyki na owoce lub pieczywo, siermiężne deski do krojenia – wzór etno sprawdzi się na każdym dodatku. Barwne koguciki, kurpiowskie leluje i łowickie pasiaki powinny być subtelne i dyskretne, ale z charakterem..

Nowe wydanie tradycji

Styl folkowy charakteryzują przede wszystkim motywy roślinne oraz bogactwo barw. Dlatego ozdoby etno idealnie sprawdzą się zarówno w nowoczesnym mieszkaniu, nieco przełamując minimalistyczną stylistykę, jak i w klasycznym, ciepłym wnętrzu. Czerpanie inspiracji z tradycji doskonale wpisuje się w stylistykę współczesnych aranżacji.

Okazuje się, że folk znów jest modny. Młodzi projektanci wykorzystują tradycję, by znaleźć oryginalność i łączność pomiędzy tym, co stare i nowe, tradycyjne i nowoczesne. Oni już odkryli, że połączenie oryginalnego kształtu z naturalnym materiałem stanowi o wyjątkowości przedmiotu.

Data: 22.11.2010, godzina: 11:00:00. Autor: Agata Suchłabowicz

WYDARZENIA
Warsaw Home 2017
Takich targów, na taką skalę jeszcze w Polsce nie było. Znakomite wzornictwo, wielcy producenci, gwiazdy designu i najlepsi architekci przyciągnęli na Warsaw Home tłumy zwiedzających.
Europejski Festiwal Szkła
Autorami projektu ”Play with Glass” – European Glass Festival są Anita Bialic oraz prof. Kazimierz Pawlak. Europejski Festiwal Szkła, włączony do aplikacji miasta Wrocław do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016, jest organizowany od 2012 roku, w październiku, przez Fundację Fly with Art i Galerię BB w ścisłej współpracy z Gminą Wrocław, Akademią Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu oraz Związkiem Polskich Artystów Plastyków – Okręg Wrocławski.
METALMEX TRENDY I INNOWACJE 2017
Najnowsza oferta przemysłu meblarskiego i propozycje największych producentów w branży już 29.09.2017 podczas VIII edycji targów branżowych METALMEX 2017 TRENDY I INNOWACJE
archiwum
PORADY EKSPERTOW
Jak nie pokłócić się z żoną podczas meczu

Zagorzali kibice już szykują sobie miejsce na kanapie i rozgrzewają telewizory na rozpoczynające się lada chwila Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej. Wielu panów z chęcią wyłączyłoby się w tym czasie z obowiązków domowych na rzecz oglądania meczu. To niestety może prowadzić do awantury. Podpowiadamy, jak bezkonfliktowo przetrwać mistrzostwa w domu.

Kolory wnętrz - jak dobierać?

Jeżeli chcemy radykalnie zmienić wygląd naszego domu, najszybciej, najtaniej zrobimy to za pomocą farby. Jakie wybrać kolory do wnętrza?
archiwum
DEKORACJE
Wino to światło słońca uwięzione w wodzie
Rzekł tak Galileusz i kolejny raz miał rację. Ale co zrobić, by owe światło znajdowało się u nas w domu? Zrobić w nim winnicę!
Kinnarps na pokładzie Prometeusza i Deweloperskiej
Fotel Omni marki Materia znalazł się na pokładzie statku kosmicznego z najnowszej produkcji Ridleya Scotta – Prometeusz. Dużo więcej mebli Kinnarps'a stanowi wyposażenie lokalu DEWELOPERSKA przy placu C. Ratajskiego w Poznaniu.
archiwum
OGRÓD
Może i koniec lata, ale nie mebli ogrodowych!
Lubimy robić zakupy tam, gdzie są przeceny i wyprzedaże. Przeważnie chodzi o ubrania, ale czemu meble mają nie mieć takich promocji?
Meble ogrodowe
Znajdź swoją oazę.
Meble z technorattanu.
Eleganckie meble z technorattanu oprócz tego, że są praktyczne, są również
estetycznym i stylowym dodatkiem zarówno na tarasy jak i do wnętrz.
Ogród – zielona część naszego domu.

Z natury rzeczy ogród kojarzy nam się ze spokojem, wyciszeniem. Wprawdzie są także ogrody surowe i zimne, lecz nie pozbawione romantyzmu. W każdym ogrodzie powinno znaleźć się miejsce na typowo romantyczny kącik, w którym można się wyciszyć, zrelaksować, odciąć od nawału pracy. Nawet jeżeli mamy do dyspozycji niewielki kawałek terenu, warto go zagospodarować pod takim właśnie kątem.
archiwum