WIZUALIZACJEREKLAMA
Komputery, oprogramowanie, pozycjonowanie stron www - Poznan, Murowana Goslina, Suchy Las, Swarzedz
PARTNERZYSYPIALNIA
Optycznie powiększamy sypialnię
Mieszkający w blokach wiedzą, że problem małych sypialenek jest powszechny. Pomimo tego, że gabarytowo często nie jesteśmy w stanie zwiększyć ich rozmiarów, istnieją sposoby by wizualnie zmienić ten stan rzeczy.

Przede wszystkim minimalizm, w szerokim tego słowa znaczeniu, jest tu w pełni wskazany. Ilość mebli należy więc ograniczyć do niezbędnego minimum. Unikajmy także małych elementów i dodatków. Rozpraszają one uwagę i powodują wrażenie, iż pomieszczenie pełni rolę magazynu, a jego podstawowa funkcja w ten sposób zanika. W kwestii wyposażenia należy również dodać, by korzystać z materiałów lekkich, transparentnych i półtransparentnych, a także połyskujących. Refleksy świetlne spotęgują uczucie przestrzeni. Jeżeli decydujemy się na zasłony niech będą one wykonane ze zwiewnej tkaniny. Akcentem balansującym natomiast może być grubo haftowana poduszka lub modny filcowy, ażurowy dywan.

Kolorystycznie także nie dane nam jest „zaszaleć”. Nasze pole manewru warto ograniczyć od jednego do trzech kolorów. Ciekawym zabiegiem jest zestawienie neutralnego białego z dwoma odcieniami jednej i tej samej barwy. Utrzymujmy przy tym przewagę jasnych, pastelowych barw, gdyż ciemne kolory optycznie pomniejszają wnętrze.

Manewrem stosowanym już od wielu lat, z niezwykłym powodzeniem jest wykorzystanie luster. Umieszczenie lustrzanych tafli w przesuwanych drzwiach meblościanki jest już designerskim archaizmem. Wyszukaną alternatywą jest metoda pokrycia ciasno całej ściany, bądź jej znacznego fragmentu, lustrami w ciężkich, bogato rzeźbionych, zabytkowych ramach. Rozbicie lustra i tworzenie mozaiek ściennych a także wtapianie odłamków zwierciadeł w ścienny relief także należy do nowatorskiego trendu.

Data: 07.12.2010, godzina: 19:04:28. Autor: Gabriela Włodarczyk

WYDARZENIA
Warsaw Home 2017
Takich targów, na taką skalę jeszcze w Polsce nie było. Znakomite wzornictwo, wielcy producenci, gwiazdy designu i najlepsi architekci przyciągnęli na Warsaw Home tłumy zwiedzających.
Europejski Festiwal Szkła
Autorami projektu ”Play with Glass” – European Glass Festival są Anita Bialic oraz prof. Kazimierz Pawlak. Europejski Festiwal Szkła, włączony do aplikacji miasta Wrocław do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016, jest organizowany od 2012 roku, w październiku, przez Fundację Fly with Art i Galerię BB w ścisłej współpracy z Gminą Wrocław, Akademią Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu oraz Związkiem Polskich Artystów Plastyków – Okręg Wrocławski.
METALMEX TRENDY I INNOWACJE 2017
Najnowsza oferta przemysłu meblarskiego i propozycje największych producentów w branży już 29.09.2017 podczas VIII edycji targów branżowych METALMEX 2017 TRENDY I INNOWACJE
archiwum
PORADY EKSPERTOW
Jak nie pokłócić się z żoną podczas meczu

Zagorzali kibice już szykują sobie miejsce na kanapie i rozgrzewają telewizory na rozpoczynające się lada chwila Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej. Wielu panów z chęcią wyłączyłoby się w tym czasie z obowiązków domowych na rzecz oglądania meczu. To niestety może prowadzić do awantury. Podpowiadamy, jak bezkonfliktowo przetrwać mistrzostwa w domu.

Kolory wnętrz - jak dobierać?

Jeżeli chcemy radykalnie zmienić wygląd naszego domu, najszybciej, najtaniej zrobimy to za pomocą farby. Jakie wybrać kolory do wnętrza?
archiwum
DEKORACJE
Wino to światło słońca uwięzione w wodzie
Rzekł tak Galileusz i kolejny raz miał rację. Ale co zrobić, by owe światło znajdowało się u nas w domu? Zrobić w nim winnicę!
Kinnarps na pokładzie Prometeusza i Deweloperskiej
Fotel Omni marki Materia znalazł się na pokładzie statku kosmicznego z najnowszej produkcji Ridleya Scotta – Prometeusz. Dużo więcej mebli Kinnarps'a stanowi wyposażenie lokalu DEWELOPERSKA przy placu C. Ratajskiego w Poznaniu.
archiwum
OGRÓD
Może i koniec lata, ale nie mebli ogrodowych!
Lubimy robić zakupy tam, gdzie są przeceny i wyprzedaże. Przeważnie chodzi o ubrania, ale czemu meble mają nie mieć takich promocji?
Meble ogrodowe
Znajdź swoją oazę.
Meble z technorattanu.
Eleganckie meble z technorattanu oprócz tego, że są praktyczne, są również
estetycznym i stylowym dodatkiem zarówno na tarasy jak i do wnętrz.
Ogród – zielona część naszego domu.

Z natury rzeczy ogród kojarzy nam się ze spokojem, wyciszeniem. Wprawdzie są także ogrody surowe i zimne, lecz nie pozbawione romantyzmu. W każdym ogrodzie powinno znaleźć się miejsce na typowo romantyczny kącik, w którym można się wyciszyć, zrelaksować, odciąć od nawału pracy. Nawet jeżeli mamy do dyspozycji niewielki kawałek terenu, warto go zagospodarować pod takim właśnie kątem.
archiwum