WIZUALIZACJEREKLAMA
Komputery, oprogramowanie, pozycjonowanie stron www - Poznan, Murowana Goslina, Suchy Las, Swarzedz
PARTNERZYPOKÓJ DZIECIĘCY
Dziecięca kolorystyka

Pokój dla dziecka powinien być urządzony z pomysłem, rozwagą i kreatywnością. Przede wszystkim musi być on dostosowany do wieku i potrzeb naszej pociechy. Przedstawiamy państwu kilka przydatnych rozwiązań.

Dla niemowlaka

   Pokój przeznaczony dla dziecka do 3 roku życia (okres niemowlęcy i poniemowlęcy) powinien mieć jedną podstawową właściwość: sensoryczność. Badania dowodzą, że to właśnie ten okres odpowiedzialny jest za prawidłowy rozwój podstawowych zmysłów. Wzrok wykształca się dzięki jego stymulacji. Dlatego istotne jest przygotowanie pracowni wzrokowej. Dziecko w pierwszych etapach swojego życia odróżnia tylko podstawowe kolory i proste kształty. Warto więc zastosować technikę kontrastów: biel, czerń, czerwień. Kształty, które są odpowiednie dla niemowlaka to proste pasy poziome lub pionowe, odpowiednie będą również koła. Ciekawym pomysłem może być również zamontowanie w łóżeczku szczebelków o różnych kolorach, wzorach lub fakturach.

szafygorzow.pl

Dla malucha

  Urządzając pokój dla nieco starszego dziecka, stwórzmy mu prawdziwe pole dla odkrywcy. Postawmy więc na kolor i kształt. Dla chłopców proponujemy barwy zielone, niebieskie i brązowe. Z kolei dla dziewczynek mogą to być czerwienie, róże, żółcie, pomarańcze lub fiolety. Badania wykazują, że stosowanie intensywnych kolorów pobudza rozwój a dzieci zamieszkujące w przestrzeniach o bezwyrazowych, bladych kolorach (czerń, szarość) są apatyczne i niechętnie się uczą. Warto również postawić na wzór. Atrakcyjnym rozwiązaniem będą prawdziwe dziecięce tapety lub nadruki bajkowe. Ciekawym pomysłem jest też wybranie motywu przewodniego dla malucha, np.: morski, komiksowy, kwiatowy, z chmurkami czy trawką lub postaciami z ulubionych bajek. Pamiętajmy też o tym, że pokój dla naszej pociechy powinien spełniać głównie funkcję zabawy. Oferta sklepów zajmujących się wyposażeniem pokoi dziecięcych jest bogata w takie akcesoria. Możemy na przykład zakupić meble przypominające duże klocki do zabawy.

meblik.pl

Dla nastolatka

   Urządzając pokój dla nastolatka należy koniecznie zapytać o jego zdanie i preferencje. Większość młodych ludzi ma już swój określony gust, który należy wziąć pod uwagę. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy cały pokój obkleić plakatami z podobiznami idola, ale warto zrobić przyjemność dziecku i oprawić w modne ramki kilka ulubionych fotografii. Pomyślmy o zainteresowaniach naszego nastolatka. Jeżeli np. nasze dziecko interesuje się hip hopem, oddajmy we wnętrzu charakter tej subkultury. Przydatna tu będzie kolorystyka czerwieni, czerni i pomarańczy. Dla dziewczynek, których pasją jest moda i popkultura, atrakcyjny będzie styl pop art. Jest to nurt popularnej sztuki o uproszczonych, geometrycznych formach i żywych kolorach z domieszką kiczu. Bardzo łatwo dobrać w tym stylu meble, dodatki, tapety czy naklejki na ścianę. Nastolatek jest przede wszystkim uczniem, dlatego też nie zapominajmy o zagospodarowaniu dla niego komfortowego kąta do nauki. Biurko to centralne miejsce takiego pokoju. Musi być ono ustawione w takim miejscu, aby było jak najlepiej oświetlone. Modne i dostępne są całe gamy kolorów. Pamiętajmy jednak o tym, że biurko ma służyć do nauki i umożliwiać skupienie. Nie wybierajmy więc blatów o krzykliwych wzorach czy wielu detalach.

tak-mieszkam.pl

   Zaaranżowanie przestrzeni dla naszych dzieci to prawdziwe wyzwanie. Każdy wiek rządzi się swoimi prawami. Pamiętajmy o tym, aby pokój naszego dziecka dostosować do jego wieku, temperamentu i stylu życia a poprzez odpowiednią kolorystykę umożliwić stymulację jego intensywnego rozwoju.

Data: 12.10.2010, godzina: 15:51:45.

WYDARZENIA
Warsaw Home 2017
Takich targów, na taką skalę jeszcze w Polsce nie było. Znakomite wzornictwo, wielcy producenci, gwiazdy designu i najlepsi architekci przyciągnęli na Warsaw Home tłumy zwiedzających.
Europejski Festiwal Szkła
Autorami projektu ”Play with Glass” – European Glass Festival są Anita Bialic oraz prof. Kazimierz Pawlak. Europejski Festiwal Szkła, włączony do aplikacji miasta Wrocław do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016, jest organizowany od 2012 roku, w październiku, przez Fundację Fly with Art i Galerię BB w ścisłej współpracy z Gminą Wrocław, Akademią Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu oraz Związkiem Polskich Artystów Plastyków – Okręg Wrocławski.
METALMEX TRENDY I INNOWACJE 2017
Najnowsza oferta przemysłu meblarskiego i propozycje największych producentów w branży już 29.09.2017 podczas VIII edycji targów branżowych METALMEX 2017 TRENDY I INNOWACJE
archiwum
PORADY EKSPERTOW
Jak nie pokłócić się z żoną podczas meczu

Zagorzali kibice już szykują sobie miejsce na kanapie i rozgrzewają telewizory na rozpoczynające się lada chwila Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej. Wielu panów z chęcią wyłączyłoby się w tym czasie z obowiązków domowych na rzecz oglądania meczu. To niestety może prowadzić do awantury. Podpowiadamy, jak bezkonfliktowo przetrwać mistrzostwa w domu.

Kolory wnętrz - jak dobierać?

Jeżeli chcemy radykalnie zmienić wygląd naszego domu, najszybciej, najtaniej zrobimy to za pomocą farby. Jakie wybrać kolory do wnętrza?
archiwum
DEKORACJE
Wino to światło słońca uwięzione w wodzie
Rzekł tak Galileusz i kolejny raz miał rację. Ale co zrobić, by owe światło znajdowało się u nas w domu? Zrobić w nim winnicę!
Kinnarps na pokładzie Prometeusza i Deweloperskiej
Fotel Omni marki Materia znalazł się na pokładzie statku kosmicznego z najnowszej produkcji Ridleya Scotta – Prometeusz. Dużo więcej mebli Kinnarps'a stanowi wyposażenie lokalu DEWELOPERSKA przy placu C. Ratajskiego w Poznaniu.
archiwum
OGRÓD
Może i koniec lata, ale nie mebli ogrodowych!
Lubimy robić zakupy tam, gdzie są przeceny i wyprzedaże. Przeważnie chodzi o ubrania, ale czemu meble mają nie mieć takich promocji?
Meble ogrodowe
Znajdź swoją oazę.
Meble z technorattanu.
Eleganckie meble z technorattanu oprócz tego, że są praktyczne, są również
estetycznym i stylowym dodatkiem zarówno na tarasy jak i do wnętrz.
Ogród – zielona część naszego domu.

Z natury rzeczy ogród kojarzy nam się ze spokojem, wyciszeniem. Wprawdzie są także ogrody surowe i zimne, lecz nie pozbawione romantyzmu. W każdym ogrodzie powinno znaleźć się miejsce na typowo romantyczny kącik, w którym można się wyciszyć, zrelaksować, odciąć od nawału pracy. Nawet jeżeli mamy do dyspozycji niewielki kawałek terenu, warto go zagospodarować pod takim właśnie kątem.
archiwum