WIZUALIZACJEREKLAMA
Komputery, oprogramowanie, pozycjonowanie stron www - Poznan, Murowana Goslina, Suchy Las, Swarzedz
PARTNERZYPRZEDPOKÓJ
Pomysłowy przedpokój

Urządzanie i dekorowanie przedpokoi oraz korytarzy to bardzo emocjonujące zajęcie. Nie chodzi tu tylko o dobór mebli czy kolorów, lecz o stworzenie reprezentatywnej wizytówki naszego domu. Są dwie podstawowe funkcje, jakie powinien spełniać przedpokój. Po pierwsze musi być praktyczny, po drugie estetyczny.

Praktyczny przedpokój

   W praktycznym przedpokoju nie powinno zabraknąć szafek, półek, wieszaków i garderobianek. Ponadto możemy umieścić tu rzeczy, dla których zabrakło miejsca w pozostałych szafach w mieszkaniu: sezonowe ubrania, buty, ręczniki, pościele czy nawet odkurzacze. Jest to spuścizna po popularnych pawlaczach, czyli głębokich wnękach, w których gromadziliśmy rzeczy. Faktem jest, że dodatkowe miejsce na przechowanie rzeczy to nieoceniony luksus, zwłaszcza jeśli mamy dużą rodzinę lub małe mieszkanie. Bardzo popularne jest stawianie szaf z przesuwanymi drzwiami, które w swej wysokości sięgają sufitu. Te pojemne meble robione są tylko na indywidualne zamówienie.

   Swoje miejsce powinna tu znaleźć również szafa na buty. Dla przedpokoi o małych gabarytach, najlepszym rozwiązaniem może być ustawienie gustownego kompletu, na który składają się: szafka na buty, wieszak i wygodne siedzisko. Jeżeli nie chcemy obudowywać całej ściany, dobrym pomysłem są meble z kutego metalu.

   Dodatkowo w naszym funkcjonalnym przedpokoju możemy montować nieograniczoną ilość półek, które oprócz estetycznego wyglądu będą praktyczne. Można na nich kłaść wszelkie niezbędne drobiazgi: klucze, listy zakupów, rachunki, drobne pieniądze itp.

Estetyczny przedpokój

   Praktyczny przedpokój, za pomocą naszej wyobraźni, może nabrać bardziej stylowego charakteru. Wystarczy dobrać nieklasyczne rozwiązania. Największym polem do popisu - a zarazem wyzwaniem - jest kolor ścian. Jeżeli nasze pomieszczenie jest odizolowane od innych, możemy tu naprawdę poszaleć. Nie bójmy się odważnych aranżacji i takich kolorów jak: róż, pomarańcz, czerwień czy intensywnych odcieni zieleni i żółci. Zamiast garderobianki można zamontować nowoczesne wieszaki na obuwie lub po prostu wybudować coś na kształt parapetu przyziemnego, w którym jak na wystawie, będziemy prezentować naszą kolekcję butów.

   Istotnym elementem naszego przedpokoju są wieszaki, warto zadbać o to, by były funkcjonale i oryginalne. Nasza propozycja to nowoczesny wieszak połączony z siedziskiem, a może odwrotnie - nowoczesne siedzisko z wieszakiem…?

   Ważny jest holistyczny sposób postrzegania przestrzeni w przedpokoju. Musimy wziąć pod uwagę wiele aspektów. Po pierwsze, należy zastanowić się nad tym, czy nasz przedpokój jest dostatecznie wyizolowany z reszty mieszkania, czy może jest częścią np. salonu. Tak zwane otwarte przedpokoje powinny swym charakterem korespondować z pomieszczeniem, którego są częścią. Warto też, w przypadku zamkniętych korytarzy, rozważyć kwestię ich otwarcia i wyburzenia ścianek działowych. Doda to naszemu mieszkaniu przestrzenności i komfortu. Drugą ważną kwestią jest oświetlenie, ponieważ to ono bardzo często nadaje ostateczny wyraz naszym pokojom. W długich i wąskich pomieszczeniach idealne zastosowanie odnajdzie oświetlenie punktowe. W tym celu wybierajmy kinkiety, plafony lub reflektorki halogenowe. Dają one skupienie i kształt światła głównego, jak i głębię oraz cień.

Data: 12.10.2010, godzina: 16:10:06. Autor: Natalia Malina-Kaczmarek

WYDARZENIA
Warsaw Home 2017
Takich targów, na taką skalę jeszcze w Polsce nie było. Znakomite wzornictwo, wielcy producenci, gwiazdy designu i najlepsi architekci przyciągnęli na Warsaw Home tłumy zwiedzających.
Europejski Festiwal Szkła
Autorami projektu ”Play with Glass” – European Glass Festival są Anita Bialic oraz prof. Kazimierz Pawlak. Europejski Festiwal Szkła, włączony do aplikacji miasta Wrocław do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016, jest organizowany od 2012 roku, w październiku, przez Fundację Fly with Art i Galerię BB w ścisłej współpracy z Gminą Wrocław, Akademią Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu oraz Związkiem Polskich Artystów Plastyków – Okręg Wrocławski.
METALMEX TRENDY I INNOWACJE 2017
Najnowsza oferta przemysłu meblarskiego i propozycje największych producentów w branży już 29.09.2017 podczas VIII edycji targów branżowych METALMEX 2017 TRENDY I INNOWACJE
archiwum
PORADY EKSPERTOW
Jak nie pokłócić się z żoną podczas meczu

Zagorzali kibice już szykują sobie miejsce na kanapie i rozgrzewają telewizory na rozpoczynające się lada chwila Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej. Wielu panów z chęcią wyłączyłoby się w tym czasie z obowiązków domowych na rzecz oglądania meczu. To niestety może prowadzić do awantury. Podpowiadamy, jak bezkonfliktowo przetrwać mistrzostwa w domu.

Kolory wnętrz - jak dobierać?

Jeżeli chcemy radykalnie zmienić wygląd naszego domu, najszybciej, najtaniej zrobimy to za pomocą farby. Jakie wybrać kolory do wnętrza?
archiwum
DEKORACJE
Wino to światło słońca uwięzione w wodzie
Rzekł tak Galileusz i kolejny raz miał rację. Ale co zrobić, by owe światło znajdowało się u nas w domu? Zrobić w nim winnicę!
Kinnarps na pokładzie Prometeusza i Deweloperskiej
Fotel Omni marki Materia znalazł się na pokładzie statku kosmicznego z najnowszej produkcji Ridleya Scotta – Prometeusz. Dużo więcej mebli Kinnarps'a stanowi wyposażenie lokalu DEWELOPERSKA przy placu C. Ratajskiego w Poznaniu.
archiwum
OGRÓD
Może i koniec lata, ale nie mebli ogrodowych!
Lubimy robić zakupy tam, gdzie są przeceny i wyprzedaże. Przeważnie chodzi o ubrania, ale czemu meble mają nie mieć takich promocji?
Meble ogrodowe
Znajdź swoją oazę.
Meble z technorattanu.
Eleganckie meble z technorattanu oprócz tego, że są praktyczne, są również
estetycznym i stylowym dodatkiem zarówno na tarasy jak i do wnętrz.
Ogród – zielona część naszego domu.

Z natury rzeczy ogród kojarzy nam się ze spokojem, wyciszeniem. Wprawdzie są także ogrody surowe i zimne, lecz nie pozbawione romantyzmu. W każdym ogrodzie powinno znaleźć się miejsce na typowo romantyczny kącik, w którym można się wyciszyć, zrelaksować, odciąć od nawału pracy. Nawet jeżeli mamy do dyspozycji niewielki kawałek terenu, warto go zagospodarować pod takim właśnie kątem.
archiwum