WIZUALIZACJEREKLAMA
Komputery, oprogramowanie, pozycjonowanie stron www - Poznan, Murowana Goslina, Suchy Las, Swarzedz
PARTNERZYOGRÓD
Ogród – zielona część naszego domu.

Z natury rzeczy ogród kojarzy nam się ze spokojem, wyciszeniem. Wprawdzie są także ogrody surowe i zimne, lecz nie pozbawione romantyzmu. W każdym ogrodzie powinno znaleźć się miejsce na typowo romantyczny kącik, w którym można się wyciszyć, zrelaksować, odciąć od nawału pracy. Nawet jeżeli mamy do dyspozycji niewielki kawałek terenu, warto go zagospodarować pod takim właśnie kątem.

Projekt ogrodu musi być dobrze przeanalizowany i dostosowany do potrzeb mieszkańców. Nie można pozwolić sobie na nieprzemyślane marnotrawstwo przestrzeni, każdy szczegół musi być dokładnie dopracowany. Należy uwzględnić położenie na przykład „kącika romantycznego”, tzn. czy jest to miejsce wydzielone z dużego ogrodu, czy też może mały kawałek terenu tuż przy naszym balkonie, a może po prostu taras. Ważne jest też otoczenie: jaka roślinność porasta sąsiedztwo, jaki jest styl otaczającej architektury. I wreszcie rzecz najważniejsza: preferencje mieszkańców, użytkowników ogrodu. Na pewno należy dobrać odpowiednie materiały, które posłużą do realizacji. „Kącik romantyczny” powinien być miejscem zacisznym, osłoniętym od wiatru i wścibskich spojrzeń, ale jednocześnie dobrze jest, gdy pełni trochę funkcji reprezentatywnych. Do zapewnienia osłony (która będzie także pełnić rolę tła), możemy wykorzystać różnorakie materiały: rośliny, drewno, kamień, cegła, beton. W dalszej kolejności należy dopasować podłoże, tutaj wybór materiału jest ogromny. Następny etap stanowi dobór materiału roślinnego oraz małej architektury ogrodowej, oświetlenia, ewentualnych źródeł wody.

Przykładem „kącika romantycznego” jest miejsce zaprojektowane i wykonane przez firmę Ogrody Anny z Choszczna www.ogrodyanny.pl Miejsce to jest wyodrębnioną częścią większego ogrodu. Jest to, umiejscowiony na tle żywotnikowego żywopłotu, obiekt zbudowany z cegły rozbiórkowej na planie koła. Osłonę oprócz wspomnianego już żywopłotu zapewnia murowany, ceglany mur. Wykorzystano do tego cegłę rozbiórkową. Podłoże obiektu wykonane jest także z tego samego materiału. Cegły ustawione są pionowo, promieniście ułożone koncentrujące się w centralnej części muru.

Miejsce to z założenia ma charakter śródziemnomorski. W centrum znajduje się mała fontanna wkomponowana w grys trawertynowy. Szum przelewającej się wody działa kojąco i uspokajająco, pomaga się wyciszyć i zrelaksować. Roślinność jest tak dobrana, aby utrzymać śródziemnomorski styl całej kompozycji. Rośliny posadzone są w starych, glinianych donicach, wyszukanych na pchlich targach, a także w ceramicznych drenach wykopanych podczas robót ziemnych w ogrodzie.

Głównym elementem roślinnym jest klon palmowy Acer palmatum , który jednak w naszym klimacie musi być dodatkowo zabezpieczony na okres zimowy, gdyż pozostawiony na zewnątrz w donicy mógłby przemarznąc. Kolejną rośliną jest psianka Solanum poprowadzona w formie piennej, kwitnąca na fioletowo, co znakomicie współgra z sąsiadującą z naszym kącikiem rabatą bylinową utrzymaną w kolorystyce niebiesko, fioletowo, różowej. Istotną część materiału roślinnego stanowią zioła pochodzenia śródziemnomorskiego. Są one ozdobą nie tylko wizualną, ale także zapachową, pełnią również funkcję użytkową, gdyż z powodzeniem można wykorzystać je w kuchni. Elementem kolorystycznym, oprócz wspomnianej już psianki, są byliny i rośliny jednoroczne, kolorami kwiatów dobrane tak, aby nawiązywały do sąsiadującej rabaty bylinowej. Akcentem ziołowo-owocowym są poziomki posadzone w murowanej donicy. Dodatkowymi osłonami roślinnymi naszego kącika są drzewa rosnące już wprawdzie poza obrębem obiektu, lecz doskonale osłaniające odkryte skrzydła budowli. Są to: znajdujący się na bylinowej rabacie, która w sama w sobie stanowi osłonę gdyż umiejscowiona jest na małym pagórku, judaszowiec oraz rosnąca po przeciwległej stronie sosna czarna. Poczucia intymności dopełni posadzony tuż przy murze, w centralnej jego części, w specjalnej parasolowatej, metalowej konstrukcji, milin amerykański Campsis radicans. Po zmierzchu ciepły klimat tego miejsca tworzy zainstalowany na ceglanym murze kinkiet, dobrany kształtem do pozostałych punktów świetlnych znajdujących się w ogrodzie. Meblem do siedzenia jest metalowo-drewniana ławka. Mimo że jest dość surowym elementem, doskonale komponuje się z równie surowym lecz nie pozbawionym romantyzmu murem.

Data: 29.03.2011, godzina: 16:31:05. Autor: mgr inż. ogrodnictwa architekt krajobrazu Anna Maria Tomaszczuk

WYDARZENIA
Warsaw Home 2017
Takich targów, na taką skalę jeszcze w Polsce nie było. Znakomite wzornictwo, wielcy producenci, gwiazdy designu i najlepsi architekci przyciągnęli na Warsaw Home tłumy zwiedzających.
Europejski Festiwal Szkła
Autorami projektu ”Play with Glass” – European Glass Festival są Anita Bialic oraz prof. Kazimierz Pawlak. Europejski Festiwal Szkła, włączony do aplikacji miasta Wrocław do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016, jest organizowany od 2012 roku, w październiku, przez Fundację Fly with Art i Galerię BB w ścisłej współpracy z Gminą Wrocław, Akademią Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu oraz Związkiem Polskich Artystów Plastyków – Okręg Wrocławski.
METALMEX TRENDY I INNOWACJE 2017
Najnowsza oferta przemysłu meblarskiego i propozycje największych producentów w branży już 29.09.2017 podczas VIII edycji targów branżowych METALMEX 2017 TRENDY I INNOWACJE
archiwum
PORADY EKSPERTOW
Jak nie pokłócić się z żoną podczas meczu

Zagorzali kibice już szykują sobie miejsce na kanapie i rozgrzewają telewizory na rozpoczynające się lada chwila Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej. Wielu panów z chęcią wyłączyłoby się w tym czasie z obowiązków domowych na rzecz oglądania meczu. To niestety może prowadzić do awantury. Podpowiadamy, jak bezkonfliktowo przetrwać mistrzostwa w domu.

Kolory wnętrz - jak dobierać?

Jeżeli chcemy radykalnie zmienić wygląd naszego domu, najszybciej, najtaniej zrobimy to za pomocą farby. Jakie wybrać kolory do wnętrza?
archiwum
DEKORACJE
Wino to światło słońca uwięzione w wodzie
Rzekł tak Galileusz i kolejny raz miał rację. Ale co zrobić, by owe światło znajdowało się u nas w domu? Zrobić w nim winnicę!
Kinnarps na pokładzie Prometeusza i Deweloperskiej
Fotel Omni marki Materia znalazł się na pokładzie statku kosmicznego z najnowszej produkcji Ridleya Scotta – Prometeusz. Dużo więcej mebli Kinnarps'a stanowi wyposażenie lokalu DEWELOPERSKA przy placu C. Ratajskiego w Poznaniu.
archiwum
OGRÓD
Może i koniec lata, ale nie mebli ogrodowych!
Lubimy robić zakupy tam, gdzie są przeceny i wyprzedaże. Przeważnie chodzi o ubrania, ale czemu meble mają nie mieć takich promocji?
Meble ogrodowe
Znajdź swoją oazę.
Meble z technorattanu.
Eleganckie meble z technorattanu oprócz tego, że są praktyczne, są również
estetycznym i stylowym dodatkiem zarówno na tarasy jak i do wnętrz.
Ogród – zielona część naszego domu.

Z natury rzeczy ogród kojarzy nam się ze spokojem, wyciszeniem. Wprawdzie są także ogrody surowe i zimne, lecz nie pozbawione romantyzmu. W każdym ogrodzie powinno znaleźć się miejsce na typowo romantyczny kącik, w którym można się wyciszyć, zrelaksować, odciąć od nawału pracy. Nawet jeżeli mamy do dyspozycji niewielki kawałek terenu, warto go zagospodarować pod takim właśnie kątem.
archiwum