WIZUALIZACJEREKLAMA
Komputery, oprogramowanie, pozycjonowanie stron www - Poznan, Murowana Goslina, Suchy Las, Swarzedz
PARTNERZYURZĄDZAMY FIRMĘ
Designerski i profesjonalny salon fryzjerski

Salon fryzjerski i kosmetyczny to miejsca szczególnie lubiane przez kobiety. Ostatnimi czasy również płeć męska coraz częściej korzysta z zabiegów oferowanych przez kosmetyczki czy salony odnowy. Chodzimy tam nie tylko po to, aby skorzystać z konkretnej usługi. W salonach relaksujemy się, odpoczywamy i upiększamy. Ważne jest, by takim wizytom towarzyszyła niezapomniana atmosfera. Kluczem do wykreowania odpowiedniego klimatu jest właściwe zaaranżowanie wnętrza i miła obsługa.

Klasyczny czy nowoczesny?

   Przy wyborze stylu warto przeanalizować aktualne trendy dekoratorskie, gdyż użycie modnych i znanych inspiracji czyni przestrzeń bardziej oswojoną dla oka. Do najbardziej popularnych na rynku należą: styl klasyczny i nowoczesny.

   Pierwszy polega na stosowaniu neutralnych form meblarskich z naturalnych materiałów. Kolorystyka, która wiedzie prym w takich przestrzeniach to beże, żółcie, brązy, zieleni oraz pastele. W nowoczesnym nurcie używa się wyrazistych barw i zdecydowanych kontrastów. Chętnie łączy się szarości z czerwienią, bielą i czernią. Formy wyposażenia przybierają geometryczne kształty o ostrych bądź okrągłych krawędziach, wykonane często z MDF’ów. Częstokroć jest to prawdziwa, wyrafinowana sztuka designerska.

   O ostatecznym charakterze każdego wnętrza decydują szczegóły i dodatki. W pierwszym stylu są one zdecydowanie stonowane i delikatne. Występują więc delikatne tkaniny i subtelne dodatki, takie jak: świeczniki, wazoniki. Z kolei styl nowoczesny charakteryzuje się niebywałą elegancją i wytwornością form, zatem i wszelkie akcesoria powinny być utrzymane w podobnym klimacie. Dominować może szkło, plastik i połyskujące detale. Niezależnie od przyjętej koncepcji należy zachować kilka podstawowych zasad. Przede wszystkim umiar. Ascetyczne, nader nowoczesne wnętrze może okazać się dla klientów zbyt chłodne i oficjalne. Z drugiej strony należy z powściągliwością je aranżować. Zagracone i przedekorowane salony mogą odpychać i wywoływać wrażenie przytłoczenia oraz przepychu. Podstawowymi regułami, którymi powinniśmy się kierować są: ergonomia, przestrzenność, praktyczność i przyjemny klimat.

Nowoczesna jakość

   Obecnie na rynku funkcjonuje kilka firm zajmujących się profesjonalnym doradztwem dekoracyjnym i wyposażeniem w zakresie urządzania salonów fryzjerskich i kosmetycznych. Do wyróżniających się należy PANDA TRZEBNICA Sp. z o.o. (http://www.panda.trzebnica.pl/). Jest to firma wielokrotnie nagradzana za wysoką jakość swych produktów. Jej meble otrzymały Srebrne Godło w kategorii Produkt Najwyższej Jakości w konkursie Forum Jakości Quality International 2010. Ponadto, kolekcja ODEON wyróżniona została Złotym Medalem LOOK 2010 podczas forum Fryzjerstwa Look na Międzynarodowych Targach Poznańskich. W swojej ofercie Panda posiada bardzo bogaty asortyment nowoczesnego, designerskiego sprzętu wyposażenia wnętrz, będącego odzwierciedleniem naczelnej filozofii projektantów: salon fryzjerski jest to przestrzeń, która ma umożliwić osiągnięcie harmonii pomiędzy fizycznym i psychologicznym stanem klienta. Każda kolekcja prezentuje nowe, śmiałe wzory w bogatej palecie świeżych, szykownych kolorów.

Recepcja

    Pierwszym miejscem, z którym styka się klient jest recepcja i poczekalnia. To swoista wizytówka całej firmy. Jeżeli urządzimy ją bez gustu lub zbyt natarczywie, możemy się liczyć z tym, że klient więcej do nas nie wróci. Dobrym rozwiązaniem jest dekorowanie tych miejsc w stylu łączącym trend nowoczesny i klasyczny, tak by sprawiał wrażenie zadbanego i profesjonalnego.

   Lada recepcyjna to niezwykle istotny element, który skupia uwagę osób wchodzących, dlatego warto pomyśleć o dobraniu takiej, która wyróżni się niezwykłym kształtem czy kolorem. Gdy decydujemy się na jeden wyrazisty akcent w naszej przestrzeni, warto przełamać go czymś delikatniejszym, subtelniejszym. Drugi kluczowy mebel – siedziska - polecamy dobrać w stylu klasycznym, na przykład sofy i pufy wykonane z zawsze eleganckiej skóry. Na ściany proponujemy palety stonowane. Jeśli odczuwamy potrzebę umieszczenia ekspresyjnego elementu, to proponujemy fototapety, obrazy lub szablony z motywami roślinnymi bądź branżowymi (np. zdjęcie efektownie wykonanej fryzury). Niewątpliwie doskonałym pomysłem jest ustawienie w poczekalni stolika czy gazetnika z czasopismami i katalogami oraz dystrybutora wody.

Kącik kąpielowy

   Drugą, niezmiernie istotną przestrzenią jest pomieszczenie, w którym odbywa się mycie włosów i ogólny masaż głowy. Dobrze oddzielić takie miejsce od reszty salonu za pomocą przeszklenia czy parawanu. Przy urządzaniu stanowiska kąpielowego, oprócz aspektów estetycznych, najważniejszy okazuje się dobór profesjonalnego sprzętu. Myjnia powinna spełniać wszystkie wymogi techniczne i być w miarę możliwości duża. Opływowe kształty i zaokrąglone krawędzie dodadzą wygody. Warto również zadbać o to, by była przyjazna dla kręgosłupa.

Centrum zabiegowe

   Ostania, koronna strefa, to centrum zabiegowe. Tutaj dokonują się najważniejsze przeobrażenia i świadczona jest główna część usługi. Konsoleta z lustrem, fotel i szafka to podstawowe narzędzia. Powinny być wykonane z materiałów o łatwo zmywalnej, gładkiej powierzchni, odpornej na środki chemiczne stosowane w salonach. Ciche suszarki do włosów to kolejny pomysł na podniesienie jakości usługi. Można również zastanowić się nad zaoferowaniem produktów i usług z wyższej półki, na przykład mierzenie struktury włosów mikrokamerą, sauna nawilżająca dla włosów, infrazon czy sterylizator pomieszczenia.

   Według badań firmy Kenon, 70% kobiet uważa, iż wystrój salonu świadczy o poziomie wykonywanych tam usług. Warto zatem zwrócić uwagę na dobór właściwego stylu kierując się przede wszystkim dobrym samopoczuciem klientów.

Data: 12.10.2010, godzina: 16:23:13. Autor: Natalia Malina-Kaczmarek

WYDARZENIA
Warsaw Home 2017
Takich targów, na taką skalę jeszcze w Polsce nie było. Znakomite wzornictwo, wielcy producenci, gwiazdy designu i najlepsi architekci przyciągnęli na Warsaw Home tłumy zwiedzających.
Europejski Festiwal Szkła
Autorami projektu ”Play with Glass” – European Glass Festival są Anita Bialic oraz prof. Kazimierz Pawlak. Europejski Festiwal Szkła, włączony do aplikacji miasta Wrocław do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016, jest organizowany od 2012 roku, w październiku, przez Fundację Fly with Art i Galerię BB w ścisłej współpracy z Gminą Wrocław, Akademią Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu oraz Związkiem Polskich Artystów Plastyków – Okręg Wrocławski.
METALMEX TRENDY I INNOWACJE 2017
Najnowsza oferta przemysłu meblarskiego i propozycje największych producentów w branży już 29.09.2017 podczas VIII edycji targów branżowych METALMEX 2017 TRENDY I INNOWACJE
archiwum
PORADY EKSPERTOW
Jak nie pokłócić się z żoną podczas meczu

Zagorzali kibice już szykują sobie miejsce na kanapie i rozgrzewają telewizory na rozpoczynające się lada chwila Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej. Wielu panów z chęcią wyłączyłoby się w tym czasie z obowiązków domowych na rzecz oglądania meczu. To niestety może prowadzić do awantury. Podpowiadamy, jak bezkonfliktowo przetrwać mistrzostwa w domu.

Kolory wnętrz - jak dobierać?

Jeżeli chcemy radykalnie zmienić wygląd naszego domu, najszybciej, najtaniej zrobimy to za pomocą farby. Jakie wybrać kolory do wnętrza?
archiwum
DEKORACJE
Wino to światło słońca uwięzione w wodzie
Rzekł tak Galileusz i kolejny raz miał rację. Ale co zrobić, by owe światło znajdowało się u nas w domu? Zrobić w nim winnicę!
Kinnarps na pokładzie Prometeusza i Deweloperskiej
Fotel Omni marki Materia znalazł się na pokładzie statku kosmicznego z najnowszej produkcji Ridleya Scotta – Prometeusz. Dużo więcej mebli Kinnarps'a stanowi wyposażenie lokalu DEWELOPERSKA przy placu C. Ratajskiego w Poznaniu.
archiwum
OGRÓD
Może i koniec lata, ale nie mebli ogrodowych!
Lubimy robić zakupy tam, gdzie są przeceny i wyprzedaże. Przeważnie chodzi o ubrania, ale czemu meble mają nie mieć takich promocji?
Meble ogrodowe
Znajdź swoją oazę.
Meble z technorattanu.
Eleganckie meble z technorattanu oprócz tego, że są praktyczne, są również
estetycznym i stylowym dodatkiem zarówno na tarasy jak i do wnętrz.
Ogród – zielona część naszego domu.

Z natury rzeczy ogród kojarzy nam się ze spokojem, wyciszeniem. Wprawdzie są także ogrody surowe i zimne, lecz nie pozbawione romantyzmu. W każdym ogrodzie powinno znaleźć się miejsce na typowo romantyczny kącik, w którym można się wyciszyć, zrelaksować, odciąć od nawału pracy. Nawet jeżeli mamy do dyspozycji niewielki kawałek terenu, warto go zagospodarować pod takim właśnie kątem.
archiwum