WIZUALIZACJEREKLAMA
Komputery, oprogramowanie, pozycjonowanie stron www - Poznan, Murowana Goslina, Suchy Las, Swarzedz
PARTNERZYKUCHNIA
muunto
Meble Muunto to świetne uzupełnienie jadalni lub stołowego kącika w nowoczesnym domu. Na półkach i szafkach możemy wyeksponować nie używaną akurat zastawę stołową. Bo choć minimalistyczne kubki czy inne naczynia z iittali, Sagaform czy Steltona różnią się od malowanych w kwiaty zastaw naszych babć i mam, są tak stylowe, że szkoda by było nie pokazać ich urody.

 

Dużo bieli, proste formy i ograniczona liczba detali – to idealne tło by codziennie tworzyć na nowo kompozycję z ulubionych naczyń i dekoracyjnych drobiazgów używanych do nakrycia stołu. Przechowywanie i eksponowanie przedmiotów to specjalność systemu Muunto – elastycznego, estetycznego, zadziwiającego bogactwem możliwości aranżacyjnych i wysoką jakością wykonania w najdrobniejszych detalach. Zamiast staroświeckich kredensów i witryn panele ścienne z metalowymi profilami na których zawieszać można różnego rodzaju szafki, półki i inne akcesoria. A na tych półkach zależnie od okazji, pory roku czy nastroju można tworzyć kompozycje z kubków, karafek, kieliszków i innych elementów.

Skąd czerpać inspiracje? Może z kampanii reklamowej iittala w której znani designerzy ustawiali zwykłe produkty iittala w piekne martwe natury? A może ze sklepowych ekspozycji? Wiele wspaniałych pomysłów można znaleźć na stronie internetowej Marthy Stewart – choć ta słynna amerykańska ekspertka od spraw kuchni i urządzenia domu woli bardziej bogaty styl, niektóre z proponowanych przez nią rozwiązań świetnie sprawdzą się na naszej skandynawskiej ekspozycji. Nawet odwiedziny w Duce czy w salonie IKEA mogą być inspirujące, warto też zajrzeć na strony www skandynawskich marek i na tworzone przez wielbicieli północnych klimatów blogi wnętrzarskie.

Bogactwo wykończeń elementów systemu sprawia, że meble Muunto można zastosować we wnętrzach o bardzo zróżnicowanej kolorystyce. I choć klasyczna biel najbardziej kojarzy nam się z klimatem fińskich czy szwedzkich domów warto wziąć pod uwagę również inne wersje kolorystyczne. Wiele uroku mają np. pastelowe odcienie, podobne do tych lansowanych w obecnym sezonie przez kreatorów mody odzieżowej.

Domowa ekspozycja na bazie mebli Muunto ma też tą zaletę, że można bardzo szybko i w dodatku bez pomocy narzędzi zmienić układ wiszacych szafek i półek. Nowy pomysł na aranżację? Szalone zakupy zakończone powiększeniem kolekcji? Wystarczy chwila by przesunąc lub inaczej rozmieścić półki. Zależnie od potrzeb można je przesuwać wzdłuż profili, obniżać, podnosić, dodawać lub odejmować elementy. Taki elastyczny produkt może być bazą do naszych dekoratorskich poszukiwań przez wiele lat – solidność, trwałość, neutralne wzornictwo sprawiają, ze bez problemu możemu je przednieść w inne miejsce mieszkania lub do nowego ”gniazdka”.

Więcej informacji na temat tego rozwiązania i produktów udziela projektant wnetrz mgr inż. arch. Agnieszka Tyma 791 763 794 a.tyma@salon-mieszkaniowy.pl

Data: 01.04.2011, godzina: 10:58:20. Autor: Agnieszka Tyma PROFUNDO

WYDARZENIA
Warsaw Home 2017
Takich targów, na taką skalę jeszcze w Polsce nie było. Znakomite wzornictwo, wielcy producenci, gwiazdy designu i najlepsi architekci przyciągnęli na Warsaw Home tłumy zwiedzających.
Europejski Festiwal Szkła
Autorami projektu ”Play with Glass” – European Glass Festival są Anita Bialic oraz prof. Kazimierz Pawlak. Europejski Festiwal Szkła, włączony do aplikacji miasta Wrocław do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016, jest organizowany od 2012 roku, w październiku, przez Fundację Fly with Art i Galerię BB w ścisłej współpracy z Gminą Wrocław, Akademią Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu oraz Związkiem Polskich Artystów Plastyków – Okręg Wrocławski.
METALMEX TRENDY I INNOWACJE 2017
Najnowsza oferta przemysłu meblarskiego i propozycje największych producentów w branży już 29.09.2017 podczas VIII edycji targów branżowych METALMEX 2017 TRENDY I INNOWACJE
archiwum
PORADY EKSPERTOW
Jak nie pokłócić się z żoną podczas meczu

Zagorzali kibice już szykują sobie miejsce na kanapie i rozgrzewają telewizory na rozpoczynające się lada chwila Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej. Wielu panów z chęcią wyłączyłoby się w tym czasie z obowiązków domowych na rzecz oglądania meczu. To niestety może prowadzić do awantury. Podpowiadamy, jak bezkonfliktowo przetrwać mistrzostwa w domu.

Kolory wnętrz - jak dobierać?

Jeżeli chcemy radykalnie zmienić wygląd naszego domu, najszybciej, najtaniej zrobimy to za pomocą farby. Jakie wybrać kolory do wnętrza?
archiwum
DEKORACJE
Wino to światło słońca uwięzione w wodzie
Rzekł tak Galileusz i kolejny raz miał rację. Ale co zrobić, by owe światło znajdowało się u nas w domu? Zrobić w nim winnicę!
Kinnarps na pokładzie Prometeusza i Deweloperskiej
Fotel Omni marki Materia znalazł się na pokładzie statku kosmicznego z najnowszej produkcji Ridleya Scotta – Prometeusz. Dużo więcej mebli Kinnarps'a stanowi wyposażenie lokalu DEWELOPERSKA przy placu C. Ratajskiego w Poznaniu.
archiwum
OGRÓD
Może i koniec lata, ale nie mebli ogrodowych!
Lubimy robić zakupy tam, gdzie są przeceny i wyprzedaże. Przeważnie chodzi o ubrania, ale czemu meble mają nie mieć takich promocji?
Meble ogrodowe
Znajdź swoją oazę.
Meble z technorattanu.
Eleganckie meble z technorattanu oprócz tego, że są praktyczne, są również
estetycznym i stylowym dodatkiem zarówno na tarasy jak i do wnętrz.
Ogród – zielona część naszego domu.

Z natury rzeczy ogród kojarzy nam się ze spokojem, wyciszeniem. Wprawdzie są także ogrody surowe i zimne, lecz nie pozbawione romantyzmu. W każdym ogrodzie powinno znaleźć się miejsce na typowo romantyczny kącik, w którym można się wyciszyć, zrelaksować, odciąć od nawału pracy. Nawet jeżeli mamy do dyspozycji niewielki kawałek terenu, warto go zagospodarować pod takim właśnie kątem.
archiwum